Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

15 watt fm linear amplifier fm verici çıkış katı

(#82816285)
fdt- (306)
Satıcının Diğer Ürünleri
Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 0

cihaz plaketi hariç kendi üretimimdir. 15 watt linear çıkış katıdır. 350 mw bir pll devresi ile sorunsuz çalışmaktadır. testleri yapılmıştır. daha farklı güçlerde pll cihazları monte ederseniz üzerindeki trimer kondansatörler sayesinde ayarlanması da mümkündür. (350mw PLL e göre tarafımca ayarları yapılmışyır)

PLL Taktığım zaman nasıl ayar yaparım, ayar yaptığımı nasıl anlarım?

cevap: uygun anten ve pll takıp yayın yapmaya başladığınız zaman pll gücüne göre vericinin çalışıp çalışmadığının kontrolü elinizde uygun bir wattmetre olmaması takdirde şu şekilde sağlanabilmektedir. 

VOLTMETRE temin ederek, voltmetrenin + ucunu transistörün kollektörüne (3. ayak) - ucunu da verici üzerindeki herhangi bir - ye (transistörün 2. ayağı yada şaseye) bağlanır. orada voltaj gözlenir. cihaza 12 v vermişsek ve transistörün 3. ayağında 12v varsa akım çekmiyor demektir. ve vericiniz çalışmıyordur demektir. cihazın giriş kısmında 2 tane trimer kondansatör vardır. onları çevirerek (voltmetre kontrolünde) transistörün 3. ayağındaki voltajın düştüğünü görürsünüz. voltaj düştükçe transistör daha fazla iletime geçiyor demektir. ve dolayısıyla yayını göndermeye başlamış demektir. en uygunu 10v a kadar kollektör akımını düşütmektir. 

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

1. bu cihaz tek başına radyo vericisi değildir. (almayı düşünenlerin dikkatine)

2. gücü 15 watt 1.kalite 2sc1972 transistördür.(transistör özelliklerine bakabilirsiniz.)

3. uygun bir anten bağlamadan cihaza kesinlikle elektrik vermeyiniz.

4. cihaz deney amaçlıdır. bağlantı şemasını plaket üzerinden kolayca çıkarabilirsiniz. ticari amaçla kullanılırsa yayın izni olmayanların karşısına cezai işlem çıkabilir. 

5. uygun anten boyutları 75cm bakır çubuk, 50ohm~75ohm bakır kablo kullanarak anten üretebilirsiniz.(antenin bakır olması tercihendir. alüminyum da kullanabilirsiniz)

6. cihaza 12 Volt 5 Amper smps adaptör bağlayınız. 

ilgilenen arkadaşlara hayırlı olsun. 

 

cihazın ayrıntılı ve büyük resmi http://www.yasalweb.com/fm.jpg adresinden görebilirsiniz.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 10 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X