Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Satıcının Diğer Ürünleri
Fotoğraf 1
Fotoğraf 0
Fotoğraf 1
Fotoğraf 2
Fotoğraf 3
  • Fotoğraf 0
  • Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 2
  • Fotoğraf 3

 

Prematüre doğan bebeğimizde uyku apnesi olma ihtimaline karşı almıştık. Cihazın sadece bir sensörünü kullandık, onu da yatağının altına koyduk. Yani cihazda herhangi bir en ufak deforme filan yoktur. iki sensör mevcut, ikiz bebekler için veya daha büyük bebekler içinde kullanılbilir.Bebeğimizde apne olmadı çok şükür ama biz kendimiz test ettiğimizde çok güçlü alarm çalıyor. Artık kullanmadığımız için satılıktır. 
 
İki sensör girişi mevcuttur.
•    Düşük pil uyalır lambası.
•    Koruyucu örtü altında Açma-Kapama düğmesi yer alır. Harekete duyarlı yeşil lamba bebeğin solunumu durduğunda veya ciddi biçimde yavaşladığında kırmızı alarm yanar.
•    Sistemin şiltenin altındaki temassız sensör tamponları bebeğin hareketlerini kısıtlamadan onu takip eder.
•    Sürekli olarak  bebeğin hareketlerini ve solunum hareketlerini tespit eder ve hareket 20 saniye durduğunda veya solunum hızı dakikada 10 solunumun altına düştüğünde sesli ve ve görsel bir sinyal verir.
                                               Özellikleri:
                                             
Bunlar,Ani Beşik ölümü (SIDS) nedenlerinden sayılan merkeziapnenin işaretlerinden olabilir.Bu sendrom bir yaşına kadar olan bebeklerdeki ölüm nedenlerinin hala en başında gelmektedir, önceden tanımak mümkün olmayıp,tıbbi bir çözümü henüz yoktur.Babysense II bebeğin kıpırtılarını ve soluk hareketlerini sürekli kontrol altında tutar. Hareket 20saniye süre ile durur ya da solunum sayısı dakikada 10'un altına inerse sesli ve görsel bir alarm verir.Kullanımı son derece kolay ve emniyetlidir, sadece 4 adet kalem pille çalışır.Sistemin sensör levhaları bebeğe dokunmayacak şekilde şiltenin altına yerleştirili ve bebeğin hareketlerini kısıtlamadan izler.
Yaşamlarının ilk yılında bebeklerin solunumu düzensiz olabilir,hatta bazen kısa süreli de olsa tamamen durabilir. Prematüre bebeklerde görülebildiği gibi sağlıklı tüm bebeklerde de görülebilen bu durumun nedeni halen tam olarak bilinmemektedir.
Apne: Prematüre bebeklerde sık görülen apne, beynin yeterli olgunluğa ulaşamamış olması ve göğüs kafesi kaslarının kuvvetsizliğinden meydana gelmektedir.5 saniyeden daha kısa ve kendiliğinden düzelen solunum durmaları fizyolojiktir. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde çok sık karşılaşılan bu sorun bebek taburcu olduktan sonrada devam edebilir.10 saniyeden daha uzun ve bebeğin dudaklarında morarma ve halsizlik yapan solunum durması patolojiktir, uyarı verilmesi gerekir ve hemen doktorunuza başvurun. Bebeğin evde apne yatağı ve monitörüne bağlanıp bağlanmayacağına taburcu olmadan önce karar verilir. Kullanımı ve temini aileye taburculuk planında anlatılır.
SOLUNUM DURMASI - APNE
BabysenseTMII ( Apne Yatağı )

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Henüz yaptığı bir alışverişi yok.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Sayfa Başına Dön
X