Yardım Satış Yap

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

10+ altın kabak tohumu sarı golden zucchini *302

(#93506522)
Benzer Ürün
Aradığınıza çok benzeyen bir ürün var!
10+ Organik Zucchini Altın Rengi Kabak Tohumu

10+ Organik Zucchini Altın Rengi Kabak Tohumu

(#153524350)

SICAK İKLİME SAHİP BÖLGELER İÇİN İDEAL TÜR

Kargo
: Alıcı Öder - 2 - 3 Gün İçinde Kargo
Durum
: Sıfır ürün

3,50 TL

Benzer Ürünler
 • : SıfırDurum
 • 10+ altın kabak tohumu sarı golden zucchini *302
 • 10+ altın kabak tohumu sarı golden zucchini *302 (#93506522)

 • 2,90 TL

  Sıfır Ürün

10+ altın kabak tohumu sarı golden zucchini *302

DİĞER
ÜRÜNLER

 
▼ pratik bilgiler ▼ ▼ yetiştirme kılavuzları ▼ ▼ kampanya & duyurular ▼

 
 

 

cucurbita pepo
golden zucchini


GELENEKSEL ALTIN KABAK TOHUMU

kolay yetişir yazlık kabak

geleneksel tohumu alınabilir

pakette +10 tohum

 

Geleneksel altın kabak tohumu . Yaz kabağı varyetesi olup altın sarı kabuklu ve krem beyaz iç kısmı olan yemeklik kabaklar yetiştirmenize olanak verir. Ürün boyu 20 cm e yaklaşınca en ideal hasat boyuna ulaşır. Bereketli varyete küçük alanda sepet dolusu kabak yetiştirmenize olanak verir. Fideden sadece 50-55 günde hasat imkanı. 1.50- 2 metre boya ulaşır.

Satışta olan tohumlar işlenmemiş, ilaçsız, geleneksel tohumlardır. Yetiştirdiğiniz meyvesinden tohum alabilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

Ekim: Çok ağır ve kumlu topraklar haricinde tüm topraklarda yetiştiriciliği yapılabilir. Derin, geçirgen, su tutma kabiliyeti çok iyi, organik ve mineral maddelerce zengin tınlı topraklarda en iyi ürün alınır. Kumlu topraklarda çiftlik gübresi kullanılarak kabak yetiştiriciliği yapılabilir. Bu topraklarda erkencilik sağlanır. Toprak pH'ı 6-7 civarında olmalıdır.

Toprak sıcaklığı 10-12 °C bulduğunda ekim ve dikim yapılır. Yetiştirme kaplarına birer tohum ekilir.Tohum ekimden 4-8 gün sonra çimlenme olur. Bitkiler büyümeye başlayınca, özellikle dallanan kışlık çeşitlerde ilk sürgünün 5-6 yapraklı olduğu dönemde sürgün ucu kesilerek dallanma teşvik edilir. Dikimden bir gün önce fidelerin topraklı olarak dikilebilmeleri için yetiştirme kapları sulanmalıdır. 4-5 yapraklı oldukları dönemde esas yerlerine dikilir.

Bakım: Yabancı ot durumuna göre ilk çapa yapılır. İlk çapadan itibaren 2-3 hafta aralar ile 3-4 çapa tekerrür edilir. Çapa işleri hem yabancı ot temizliği hem de toprağın havalandırılması ve bitkilerin boğaz doldurması amacı ile yapılır.İlk meyveler görüldükten sonra sulama işi büyük önem taşır. Kabak meyveleri çok hızlı büyüdüğü için sulamayı oldukça sık aralarla ve mümkünse 3-4 gün aralarla yapmak bitkinin gelişmesi ve verim bakımından çok faydalıdır. Kabaklarda susuzluk sabah ve akşam saatlerinde yapraklarının anormal olarak pörsüyüp aşağıya doğru sarkmalarıyla kolayca anlaşılır. Bitkilerde bu belirtiler görülmeden, zamanında sulama yapılmalıdır.

Kabaklar toprakta organik besin maddelerinin fazla olmasından hoşlanır. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve organik gübrelerle desteklenen toprakta yetişen bitki bol hasat verir. Yanmış çiftlik gübresi sonbaharda ya da ekim ve dikimden bir ay önce toprağa verilmelidir.

Ne zaman hasat edilir?

Yazlık kabaklarda türe ve tüketim tercihine göre değişsede hasat iriliği 15-20 cm uzunluğundadır. Hasat günlük yapılmalıdır. Sabah veya akşam saatlerinde yapmaya dikkat edilmelidir.

Hasat süresini uzatmak istiyorsak yaşlı yapraklar çıkartılarak normal bakım işlemlerine devam edilmelidir.

Hasat olgunluğuna gelmiş kışlık bal ve kestane kabakları bitki üzerinde yapraklar kuruyup sararıncaya kadar bekletilir. Mevsim sonunda sonbaharın ilk donları başlamadan ve meyve üzerine kırağı düşmeden hasat edilir.

İdeal: Tarla ve bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Diğer: Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.
 

Tohumların çimlenme testi yapılmış, taze olarak paketlenmiştir.

Tüm ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve doğru tohumdan çimlendirme bilgileri, tohumla birlikte alıcıya gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır. Birden fazla alışveriş yaptığınızda bu alışverişler, tek bir pakette toplanarak Kargo masraflarından tasarruf etmeniz sağlanır. Tüm kargolar tarafımızdan ücretsiz olarak sigortalanır.

Copyright © 2008 Zengarden Ev ve Bahçe Tüm Hakları Saklıdır.


 


 

0
0
0
0
9
6

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Satıldığı Bölge
 • :İzmir
 • Gönderim Alanları
 • :Tüm Türkiye'ye gönderilir
 • Kargo Ücreti
 • :Alıcı Öder
 • Kargo Süresi
 • :2-3 iş günü içinde kargoya verilir.
 • Kargo Şirketleri
 • :Yurtiçi Kargo
Tüm sorulara bak | Soru sor Satıcıya Sorulan Sorular (9)
 • S: Ürünün durumu nedir?
 • C: Ürünün durumu: Sıfır
 • S: Ürün nereden gönderiliyor?
 • C: Bu ürünün gönderildiği yer: İzmir.
 • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
 • C: Bu ürünün kargo ücretini "Alıcı" öder.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi

Sayfanın başına dön