Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

CANLI - VENÜS SİNEK KAPAN 16 Aylık 3 kök

(#95731792)

Bu Nedir?

Bu rozet, müşteri memnuniyetini kazanmış, çok başarılı satıcılara verilir.

etoburbitkimarketi (2032)
Satıcının Diğer Ürünleri etoburbitkimarketi
Fotoğraf 1
Fotoğraf 0
Fotoğraf 1
 • Fotoğraf 0
 • Fotoğraf 1

  

 

DOĞA HARİKASI

CANLI

1 6 AYLIK  3 ADET ( KÖK )

 

VENÜS SİNEK KAPAN

BİTKİSİ

 

 

 ARTIK CAN SIKINTISINA SON...

 

 

EVİNİZDE YETİŞTİREBİLECEĞİNİZ,SİNEK VE BÖCEKLERİ YİYEREK BESLENEN ETOBUR BİR BİTKİNİZ OLSUN İSTERMİSİNİZ???

İŞTE SİZE FIRSAT..

 

 

Sadece sinek ve böceklerin duyabildikleri ve onlar için oldukça cezbedici olan bu yaydıkları koku ile sinek ve böcekleri kendilerine çeken venüs sinek kapan bitkisinin kapanlarına konan haşerelerin hiç bir şansı yoktur.
İki kapanda da karşılıklı olarak bulunan üçer kılcal tetik mekanizmasına dokunan sinek ve böcekler artık yaşama veda edebilir.Sadece sinek değil zaman zaman balarısı,eşekarısı,kelebek gibi iri böceklerde av menüsünde yeralır.

 

VENÜS SİNEK KAPAN

(DİONEA) HAKKINDA BİLGİ  

    

Sinekkapan bitkisi (Dionaea muscipula), "Venüs Sinek Kapanı" adıyla da anılan, 'nin güneydoğusundaki turbalıklarda yetişen böcekçil bitkidir.3-4 yaşlarında yetişkin olurlar.

Sinekkapanın rozet biçiminde yayılmış 4 ile 8 ve şemsiyemsi beyaz çiçeklerle son bulan bir sapı vardır. Her yaprağın ayası uca doğru ip gibi uzar; bunun iki yanında bir menteşenin iki kanadı gibi bakışımlı ve yassı iki lop bulunur. Lopların kenarları kıllarla çevrilidir. Üst yüzlerinin ortasına doğru en küçük temasa bile duyarlı, üç sert kıl bulunur; bir böcek bu kıllardan birine bir kez dokunursa kapan kapanmaz. Bir kıla dokunduktan sonra baska bir kıla, veya 20 saniye içinde tekrar aynı kıla dokunursa kapan menteşemsi iki kanadı harekete geçerek üst üste gelir ve kenardaki kıllar birbirine girerek hayvanı içeriye hapseder. Kapanların kapanma hızı yaz dönemlerinde saniyenin 10 da biri kadar bir hızdadır.Bunun amacı yanlış alarmları önlemektir. Tuzagın dişleri aralık kalacak sekilde kapanır. Büyük böceklerin kaçısı engellenirken, küçüklerin kaçmasına izin verilir. Bu aslında bitkinin yararınadır çünkü bir kapan yalnızca 6-7 kez tuzak kurabilir ve bu yüzden büyük avlar beklemek daha mantıklıdır. Yaprağın üzerinde bulunan çok sayıda küçük salgı bezi, proteolitik, asitli bir özsu salgılar ve bu sıvı, böceği öldürerek yumuşak kısımlarını eritir, bitki bu erime ürününü soğurur ve tuzak birkac hafta sonra tekrar açılır. Kuruyan kapanların bitkiye zarar vermemesi icin kesilir. Her kapanın sadece bir kerelik ömrü yoktur.6-7 kez açılıp kapanan kapanlar ömürlerini tamamlarlar ve ortadan sürekli olarak gelen yeni kapanlara yeraçarlar.Bu yüzdendir ki kapanlar boşuna(gösteri amaçlı) kapattırılmamalıdır. Yagmur suyundan etkilenmezler. Yanlışlıkla kapanan kapanlar yaklaşık 24 saatte açılır. Bitkinin üzerinde geliştiği turbalı toprakların azot eksikliğini gidermek üzere bu şekilde elde edilen azotlu besinleri kullandığı sanılmaktadır, ama bu kesin bir olgu değildir.

 

 VENÜS SİNEK KAPAN BİTKİSİNİN GEREKSİNİMLERİ

DOĞAL YAŞAM ALANLARINI NE KADAR GERÇEKÇİ TAKLİT EDERSEK,BİTKİ O KADAR SAĞLIKLI BÜYÜYECEKTİR.

 

BALTIK TORFU :Doğal olarak bulunduğu ortam bataklık turbalıklardan oluştuğundan ihtiyacı olan azotu torfdan alması mümkün değildir.Bu yüzden evrimleşerek sinek ve böcek avladığı ve ihtiyacı olan besini bu şekilde temin ettiği tespit edilmiştir.Bulunduğu ortam hem asidik hem de mineralsizdir.Dolayısıyla asidik ve mineralsiz olan Baltık torfu bitkiyi yetiştirmeye uygundur.Bu torfa 1/1 oranında perlit katılarak torfun su tutma özelliği ve aynı zamanda havalandırılarak,çürüme oluşması engellenmiş olur.

Normal bahçe torfunda bol miktarda mineral bulunduğundan ve asidik özelliği olmadığından,venüs sinek kapan yetiştirmede uygun değildir.Eğer normal bahçe torfuna ekilirse kısa zamanda kılcal kökler mineraller ile tıkanacağından bitki ölecektir.

SAF SU :Doğal ortamında asidik ve mineralsiz SAFSULAR ile bataklık ortamında ve aynı özelliğe sahip torfda yaşadığını birkez daha belirtelim.İçme suyu (şebeke suyu) ,içme suyu için arıtılmış su ve damacana sularında mineraller bulunur.Dolayısıyla bu sular venüs bitkisini sulama için uygun değildir.Eğer bu sular kullanılırsa yine kılcal kökler kısa zamanda mineraller ile tıkanır ve bitki ölümlerine yol açar.Ve saksısı yine doğal ortamında olduğu gibi üstten değil alttan sulanmalıdır,yani sulama altlığına su koyma yöntemi ile yapılmalıdır.Sıkça sorulan bir soru da ''Kaynatıp soğutulan su kullanılabilirmi?'' sorusudur.CEVAP:Ne kadar kaynatırsan da,suyun içerisindeki mineralleri yokedemezsiniz.Yani kullanılmaz.Peki saf suyu nasıl temin edebiliriz?

 

 
ŞU SULAR UYGUNDUR..
 
 

Yağmur veya kar suyu
Katkısız ütü veya akü suyu
Destile su
Revers osmosis ile arıtılmış su (ters osmos)
Klima suyu
Deionise su (anion ve kation değiştiriclierinden geçmiş)
Buzdolabının buzluğundan veya klimadan akan su (kullanmadan evvel bir kaynam çıkartıp soğutun.
 
IŞIK :Venüs bitkisi bol güneş ışığı seven bir bitkidir.Bol ışık alan bir pencere kenarında yetiştirebilirsiniz.Kapanların iç kısmı nekadar güneş ışığı alırsa o kadar kırmızı renk alır.
 
ISI :Venüs bitkisi -5 ila +40-45 derecelere kadar tolere edebilmesine rağmen ideal ısı ortamı 28 derece civarındadır.


DORMACY : (Kış uykusu-Dinlenme) Bitkimizi kış için hazırlamamız gerekecektir.Yukarıda bahsettiğimiz durumlarda yani,günlerin kısaldığı havaların soğumaya başladığı ve bitkimizin de gelişmesi durma noktasına geldiği zaman evimizde ona uygun bir yer bulmamız gerekecektir.Camekanlı balkon,teras köşesi,bodrum katı gibi ışık almayan bir köşe de bitkimizin altından suyunu kontrol ederek(su seviyesi düşmüş ve sadece ıslak olacak)onu dormancy ye bırakabileceğimiz bir yer bulmamız gerekmektedir.Bunun da -5 ila + 15 derece arasında bir yer olması gerekir.
Bu aşamada altlığındaki su seviyesi 1 cm e kadar düşürülür ve tamamen bitmeden su ilave edilmez.
 
* * Dormancy deki venüs bitkileri dinlenme dönemine girdiklerinden ilkbahara kadar (mart ayı başına kadar) gelişimlerini oldukça yavaşlatırlar,boyları kısalıp küçülür,torfa yakın bir hal alırlar.Kapan ve yaprak boylarında da küçülmeler görülür.Bu dönemde kuruyan,kararan yaprak ve kapanlar olabileceğinden bunların da kesilip temizlenmesi gerekir.Bu dönemde bitki,hareketlerini de yavaşlatır.Kapanı uyarırsanız yaz dönemindeki gibi saniyenin 10 da biri kadar hızla kapanmayabilir,ağır bir kapanma görebilirsiniz.Bu da bu dönemde beslenme ihtiyacı duymayacakları anlamına gelir.Oldukça uzun bir dönem beslenmeden durabilirler.Bu sizi endişelendirmesin.Bahar geldiğinde onu oda sıcaklığında bir ortama almalısınız.Bundan sonra hızla gelişip serpildiğini göreceksiniz.Kısa sürede çiçeklenip tohum vermeye hazır duruma gelecektir.
 
 

 SİZE GÖNDERECEKLERİMİZ 

* 3 adet (üç kök) 16 aylık (2-3 cm çapında) canlı venüs sinek kapan bitkisi

* Yeterli miktarda torf ve hepsini bir yere ekebileceğiniz boyda saksı

* Bitkinin bakımı ile ilgili döküman

KARGOLAMA

 

Bitkilerin sağlıklı olarak size ulaşabilmesi için doğru kargolama şekli saksıdan sökülerek,kök kısımlarnın ıslak kağıt havluya sarılı olarak pakaetlenmesi gerekir.Biz de bu şekilde gönderiyoruz.Uygun boy saksısı ve yeterli torfu ile birlikte paketlenerek size gönderilir.

Perşembe gece ve sonraki takip eden üç gün de verilen siparişler,bitkilerin sağlıklı yolculuğu için pazartesi gönderilir.

Sadece yurtiçi kargo ile kargolanacaktır.

 

 

  


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 208 alışverişten %99 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()

Sayfa Başına Dön
X