Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

CASABLANCA BEYAZ ZAMBAK Lilium 2SOĞAN İTHALPAKET

(#37256161)
zengarden (84002)
Satıcının Diğer Ürünleri zengarden
  • Fotoğraf 0
New Page 1

DİĞER
ÜRÜNLER

 
▼ pratik bilgiler ▼ ▼ yetiştirme kılavuzları ▼ ▼ kampanya & duyurular ▼

 
 

 

   

lilium asiatica
zambak
 

KAZABLANKA ZAMBAK
BEYAZ

60-80 cm boylanır
saksıda ya da bahçede
çok yıllık

hollanda'dan ithal

2 ADET SOĞAN

Hakkında: Zambaklar sadece kesme çiçekçilikte değil saksı yetiştiriciliğinde de oldukça yaygın yetiştirilen bir türdür. Gösterişli çiçekleri kadar yaprak güzellikleri ile de tercih edilirler. Satışta bulunan hibrit varyeteler hem hızlı gelşim gösterir hem de her türlü ortama çok kolay uyum sağlarlar.

Genelde 50-60 cm boylanırlar.Türlerine göre bir sapta 1-12 arası çiçek açabilirler. 18-30 cm çap arası değişen büyüklükleri ile borazan şekilli olan bu çiçekler büyüleyici bir güzellik sergilerler.

Dikim:Dikim havaların ısınmaya başlamasıyla yapılır. Bu nedenle erken dikimlerden kaçının. Bahar ortası ve sonu dikim için uygundur.Ağustos sonuna dek dikimini yapabilirsiniz. Dikim toprağını iyice havalandırmanız, satışımızda da olan yanmış, kompost gübre katıp dikim öncesi toprağı sulamanız zambağınıza iyi bir başlangıç yaptırmanıza yeterli olacaktır. Zira zengin, geçirgenliği yüksek kumlu, organik maddece zengin toprak severler.

Bakım: Kolay. Falza su sevmeyen bitki susuz kalmaktanda hoşlanmaz. * Püf noktası: Zambaklarınızın kök kısmı gölgede kalsın ve uzayarak güneşe ulaşsın. Çiçeklenmek için güneşi görmek isteyen tepe kısmına zıt olarak soğan ve kök kısmı serinde kalmayı sever. İkinci püf noktası ise soğanı dikmeden önce bir mantar ilacı ile iyice ilaçlamaktır. Bu soğanınızın toprakta çürüyüp kaybolmasını engeller.

İdeal: Saksılar ,bordürler, merkez çevresi bitkileri.


Tohumların çimlenme testi yapılmış, taze olarak paketlenmiştir.

*Tüm ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve doğru tohumdan çimlendirme bilgileri, tohumla birlikte  alıcıya gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde  paketlenmiş olarak adresinize kargolanır. Birden fazla alışveriş yaptığınızda bu alışverişler, tek bir pakette toplanarak Kargo masraflarından tasarruf etmeniz sağlanır. Tüm kargolar tarafımızdan ücretsiz olarak sigortalanır.
 


 


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 1481 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcıya Sorulan Sorular (4)Soru sor
  • S: Ürünün durumu nedir?
  • C: Ürünün durumu:
  • S: Ürün nereden gönderiliyor?
  • C: Bu ürünün gönderildiği yer: .
  • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
  • C: Satıcı, kargo detaylarını ürün açıklamasında belirtmiştir.
  • Tüm sorulara bak
Sayfa Başına Dön
X