Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Fesleğen tohumu geniş marul yapraklı +50 thm 818

(#107578954)
zengarden (84002)
Satıcının Diğer Ürünleri zengarden
  • Fotoğraf 0

bitki tohumları

 
▼ kampanyalar ▼ ▼ duyurular ▼

 

ŞİFALI OT VE BAHARLAR

LETTUCE LEAFED BASIL

MARUL YAPRAKLI FESLEĞEN

bir pakette +50 tohum

Çimlenme

Kolay 7-10 günde
Hakkında Geniş marul yapraklı bir varyetedir. Dayanıklı olan tür özellikle salatalara bahar ve hoş koku katan ,lezzeti kadar gözede hitap eden fesleğenler yetiştirmenizi sağlar.
Bakım Çok kolay.
Ekim Kapalı mekan da Şubat sonundan Mayısa- Dış mekanda Mayıs ayından Kasım ayına dek ekimi yapılıp, 4 mevsim yetiştirilebilir.
İdeal Kolaylıkla saksıda yetişebilir. Fesleğen içinde barındırdığı yağların yaydığı koku nedeni ile doğal bir böcek savardır. Özellikle yaprak biti gibi pek çok zararlı çeken bitkilerle yan yana ekildiğinde hem onların gelişimine engel olmaz hem de zararlıları bitkiden uzak tutar.


Yaz kış ,4 mevsim yetiştirebileceğiniz, tahmin ettiğinizden de bereketli, ev bahçeciliğinin olmazsa olmaz bitkisidir fesleğen. Zengarden satışlarda pek çok çeşidini bulabilirsiniz. Her birinin ayrı tadı , kokusu ve yaprak rengi olan bu türlü fesleğenlerden kendi kolleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz. Şimdi çok popüler olan ve evde kendi baharatlarınızı yetiştirmenize olanak sağlayan fesleğen ailesi, tarifsiz lezzeti, baştan çıkarak kokusuyla hem sağlıklı hem de çok kolay yetişen bir bitkidir.

Sizden su ve güneş dışında pek birşey istemeyen fesleğenlerin nasıl toplandığını anlatmakta yarar var. Bitki kısa sürede gelişim gösterir. Bırakın biraz büyüsün. yaklaşık 20-30 cm oldu mu , işte o noktada alttan daima 3-4 sürgün bırakarak, yukarı uzayan taze sürgünleri makas yardımıyla keserek tüketin. Sakın çekinmeyin, göreceksiniz kısa sürede toparlanan bitki, kestiğiniz her sürgünden bu kez 3 bazen 4 sürgün daha verecek. Birkaç ay içinde sadece bir bitkiden kolaylıkla salatanıza katabileceğiniz  malzemenizi çıkartabileceksiniz. Unutmayın, topladığınız yapraklı sürgünleri kurutup, kışın çorbalarınıza, ya da et yemeklerinize bahar olarak kullanabilirsiniz.

Tohumların çimlenme testi yapılmış, taze olarak paketlenmiştir.

*Tüm ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve doğru tohumdan çimlendirme bilgileri, tohumla birlikte  alıcıya gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde  paketlenmiş olarak adresinize kargolanır. Birden fazla alışveriş yaptığınızda bu alışverişler, tek bir pakette toplanarak Kargo masraflarından tasarruf etmeniz sağlanır. Tüm kargolar tarafımızdan ücretsiz olarak sigortalanır.

 


 


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 1510 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcıya Sorulan Sorular (4)Soru sor
  • S: Ürünün durumu nedir?
  • C: Ürünün durumu:
  • S: Ürün nereden gönderiliyor?
  • C: Bu ürünün gönderildiği yer: .
  • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
  • C: Bu ürünün kargo ücretini "Alıcı" öder.
  • Tüm sorulara bak
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X