Yardım Satış Yap

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

GERÇEK KOKULU SELLUKA TOHUMU vigna caracalla 325

(#32262167)
Benzer Ürün
Aradığınıza çok benzeyen bir ürün var!
MUHTEŞEM KOKULU GERÇEK SELLUKA-NADİR

MUHTEŞEM KOKULU GERÇEK SELLUKA-NADİR

(#154717320)

TOHUM DÜNYASI ÖZEL KAMPANYA

Kargo
: Alıcı Öder - 2 - 3 Gün İçinde Kargo
Durum
: Sıfır ürün

4,90 TL

Benzer Ürünler
 • : SıfırDurum
 • GERÇEK KOKULU SELLUKA TOHUMU vigna caracalla 325
 • GERÇEK KOKULU SELLUKA TOHUMU vigna caracalla 325 (#32262167)

 • 5,90 TL

  Sıfır Ürün

GERÇEK KOKULU SELLUKA TOHUMU vigna caracalla 325

bitki tohumları

 
▼ kampanyalar ▼ ▼ duyurular ▼

 

 

Vigna Caracalla

Vigna Caracalla
Kokulu Selluka
Çok Ender ve Değerli
3 adet TAZE sağlıklı tohum

GEÇEN SEZON EKENLER ÇİÇEKLERİNİN KEYFİNE VARDILAR ŞİMDİ SIRA SİZDE

2010 SEZONU TOHUMLARIMIZ
STOKLARLA SINIRLIDIR

 


Geldik Dünya’nın en değerli sarmaşığına ,Selluka , Vigna Caracalla. Fabaceae ailesinden olan Selluka, sarmaşıklar arasında en değerli , en gösterişli sarmaşıktır. Renkten renge giren çiçekleri , tüm yaz boyunca ilk donlara kadar açmaya devam eder. Cennet kokuları yayan bu burgulu çiçekler, kesime gelebilir. İlk yıl yavaş büyüyüen Selluka buna rağmen çiçeklenir. İkinci yıl ise hızla sararak hakimiyetini ilan eder,yaz başından itibaren günde 30 cm’e varan bir hızla büyüyen Selluka'nın tohumlarının bu kadar değerli ve zor bulunmasının sebebi, sadece karıncalar tarafından polenlenebilir olmasındandır. Çiçekleri polenleyen karıncalarınız yoksa tohum elde edemeyeceğiniz Selluka, dalından çelikleme yöntemi ile de kolayca çoğaltılabilir.

Zengarden beğeninize kokusuz olan Mor Selluka'yı - Vigna Phaseolus Caracalla-, ve ender bulunan Kokulu ve renkli çiçekli Selluka'yı - Vigna Caracalla - aynı anda sunuyor. Aşağıda her iki cinsinde tohumlarının fotoğrafını koyduk. Özellikle Selluka alırken tohumunun neye benzediğini bilmenizde fayda var diye düşünüyoruz.
Don sevmeyen Sellukayı, saksıda da kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Kışın iç mekana alacağınız bitkiyi güneş gören aydınlık bir yere koyarsanız çiçekleri ile evinize hem hoş kokusunu verir, hem de renk katar. Dış mekanda , kışın köklerini dondan korumanız gereken Selluka ,fazla bakıma ihtiyaç duymadan 10 yıl aynı yerde yaşar. Toprak seçmez, geçirgen verimli toprakta daha çabuk gelişim gösterir. Güneşli ya da yarı gölgede rahatlıkla yetiştireceğiniz Selluka , tohumdan çok kolay yetiştirilir.

ZenNot: Sellukanın akıl almaz güzellikteki kokulu çiçeklerinin tüm dallardan salkım salkım dökülmesini mi istiyorsunuz? Bırakın Selluka’nız sarıp , uzasın. Ne zaman ki istediğiniz boya ulaştı, çardağınızı komple sardı. Uzayan dallarının başlarını kesin. Sarmaşık, uzamasını durdurur durdurmaz her yanını çiçek kaplayacaktır. Aman dikkat, çiçekleri sadece komşularınızı değil, kelebekleri de yaydığı hoş kokularla bahçenize , terasınıza toplayacaktır.

SADECE TOHUM DEĞİL

SAĞLIKLI FİLİZLENEN , YETİŞEN TOHUM

ZENGARDEN

*Tüm ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve doğru tohumdan çimlendirme bilgileri, tohumla birlikte  alıcıya gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde  paketlenmiş olarak adresinize kargolanır. Birden fazla alışveriş yaptığınızda bu alışverişler, tek bir pakette toplanarak Kargo masraflarından tasarruf etmeniz sağlanır. Tüm kargolar tarafımızdan ücretsiz olarak sigortalanır.


 

0
0
4
7
9
0

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Tüm sorulara bak | Soru sor Satıcıya Sorulan Sorular (9)
 • S: Ürünün durumu nedir?
 • C: Ürünün durumu: Sıfır
 • S: Ürün nereden gönderiliyor?
 • C: Bu ürünün gönderildiği yer: İzmir.
 • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
 • C: Satıcı, kargo detaylarını ürün açıklamasında belirtmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi

Sayfanın başına dön