Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

KAMKAT ( KUMKUAT ) AĞACI ÜZERİ MEYVELİ

(#32133673)

Bu Nedir?

Bu rozet, müşteri memnuniyetini kazanmış, çok başarılı satıcılara verilir.

botanikmarket (12933)
Satıcının Diğer Ürünleri botanikmarket
 • Fotoğraf 0
 • Fotoğraf 1
 • Fotoğraf 2
 • Fotoğraf 3
 • Fotoğraf 4
 • Fotoğraf 5
TÜRKİYENİN EN ZENGİN FİDANLIĞINA HOŞGELDİNİZ.    

 

120 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA.

     

120 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETİ FİRMAMIZA AİTTİR.               

 

 
NOT:Gönderilen fidanların üzerinde ortalama 5-20 adet meyve mevcuttur.

 
          Biyolojik sınıflandırmada Fortunella margarita  adıyla tanımlanmakla beraber oval kumquat veya Nagami kumquat adlarıyla da  bilinir.Turunçgillerin yakın akrabası olan kamkat herdem yeşil bir bitki olup yoğun dallanma eğilimi gösteren  ve çok büyük boyutlara ulaşmayan bir yapıya sahiptir.
Ülkemizde bulunduğu iklime göre hairan-temmuz-ağustos döneminde çiçek açmakta olup beyaz renkli keskin ve çok güzel kokulu çiçeklere sahiptir.
 
       Oval kamkat bodur yapısıyla gösterişli yapraklarıyla hoş kokulu çiçekleriyle ve turunçgil ailesinin küçük mücevherleri olarak adlandırılan meyveleriyle çok dekoratif bir görüntüye sahiptir ayrıca turunçgiller içinde soğuğa en dayanıklı olanlardandır (-8ºC), Güneş seven bir bitki olan kamkat kısmi güneş gören ortamlarda da yetiştirilebilir
 
       Meyveler başlangıçta yeşil renkli olup iri yeşil zeytinleri anımsatır görüntüsü olgunlaşınca sararır ve sonra portakal rengine döner ayrıca meyveler bitki üzerinden koparılmazsa   tazeliğini ve tadını kaybetmeden aylarca kalabilir.
Kumkuat  kabuğuyla yenilebilen bir meyvedir kabuk kısmı tatlı iç kısmı ise bildik limon –portakal tadını anımsatmakta olup oldukça lezzetlidir.Genellikle direkt dalından koparıp yenilmekle beraber marmelat reçel veya tatlı yapımında meyve suyu karışımlarınızda pastalarınızda veya salatalarınızda da kullanabilirsiniz hatta bu konuda internette özellikle yabancı sitelerde güzel tarifler bulabilirsiniz..
 
     Aşırı su bitkinizin köklerini çürütebilir sulamada dikkat edilecek hususlar ise özellikle  toprağın su kaybının az olduğu dönemlerde  toprak yüzeyi kurumadan sulanmaması  sıcak ve kuru havalarda  çiçek ve meyve olgunlaşma sürecinde sulamanın  biraz artırılmasıdır.Gübrelemede  ise özellikle  büyüme veya çiçek döneminde olmasına göre orana sahip NPK+ mikro element takviyeli kaliteli gübreler kullanırsanız bitkiniz daha sağlıklı ve verimli olacaktır veya bulabilirseniz yanmış çiftlik gübreside işinizi görmeye yeter.
 
     NOT: Kamkat fidanlarımız üç yaprak (Poncirus trifoliata) üzerine aşılı olup tüm dünyada genel olarak bu aşılama kullanılır sebebi ise üzerine aşılanan turunçgil çeşidini bodurlaştırması ve soğuğa dayanıklılığını artırmasıdır.
 
     EDİTÖRÜN NOTU : Özellikle saksıda meyve yetiştirmek istiyorsanız hem dekoratif olsun hem az yer kaplasın hem de bakımı kolay olsun diyorsanız listenizin başına kamkatı ekleyin derim.İkliminiz uygunsa bahçenizde balkonda veya terasta ikliminiz uygun değilse iç mekanda güneş alan havadar bir köşede bolca meyve alabilirsiniz  sizden tek isteği biraz güneş biraz su ve birazda gübre emin olun karşılığını size fazlasıyla verecektir.
     İç mekanda baktığınız kamkatınızı havalar ısınınca daha havadar ve güneş alan balkon veya terasınıza alırsanız bitkiniz açısından daha iyi olacaktır . Diğer turunçgillerde de olduğu gibi yerinin değiştirilmesini pek sevmez ve strese girebilir o yüzden yerini sürekli değiştirmeyin ve aşırı sulamaktan kaçının.

FİDANLARIMIZ AŞILI VE FORMLUDUR.


 
RESİMLERDE GÖRÜLEN FİDANLARIN SATIŞTAKİ FİDANLARDIR

 

RESİMLER GÜNCELDİR.

 

FİDANLARIMIZ 50 CM BOYUNDA VE TÜPLÜ-TOPRAKLIDIR.

FİDANLARIMIZ TOPRAKLI OLDUĞUNDAN  HER ZAMAN DİKİM YAPABİLİRSİNİZ.
 

 

KARGO NOTU// LÜTFEN OKUYUNUZ

 

SİPARİŞ ETTİĞİNİZ FİDANLAR, BAKIMLARI VE SULAMALARI YAPILARAK SALI, PERŞEMBE VE CUMARTESİ GÜNLERİ ARAS KARGOYA TESLİM EDİLİR. 1-2 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE FİDANLARINIZ ELİNİZDE OLACAKTIR.

 

Ürünlerimiz garantili ve Faturalıdır. Bitkileriniz kargodan kaynaklanan bütün sorunlara karşı garanti altındadır. Bir hasar durumunda hiçbir ücret talep etmeden, kargo parasıda karşılanarak fidanların yenisi gönderilecektir. Ayrıca 3 ay içinde kuruyan fidanlarınızında aynı şekilde yenisi gönderilecektir. Bizden alacağınız bütün ürünler Botanikmarket garantisi altındadır. Her türlü iletişim aracı ile, hiç çekinmeden 24 saat boyunca iletişim  kurup, sorularınızı sorup, sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Bizden fidan alıp almamanız önemli değildir. Önemli olan piyasadaki diğer fidancılar gibi aşısız fidanları aşılı, meyvesiz fidanları meyveli diye etik ve ahlak dışı bir şekilde sizlere göndermek değildir. Tüm fidanlarımız adına doğrdur.


ARAS KARGO İLE TÜRKİYENİN HER YERİNE %65 İNDİRİMLİ GÖNDERİLİR.

 

Aldığınız fidanlar için ödeyeceğiniz Ortalama Kargo Tutarı:

1-5 Kilo arası 8 TL ( Ortalama 1-4 Fidan arası )

6-10 Kilo Arası 9,5 TL ( Ortalama 4-6 Fidan Arası )

11-15 Kilo Arası 11 TL ( Ortalama 6-9 Fidan Arası )

16-20 Kilo Arası 13 TL ( Ortalama 10-12 Fidan Arası )


Fiyatlarda değişkenlik olursa Bu değişkenliğin sebebi fidan tüplerinin birbirinden farklı olmasından kaynaklanır.
Bu fiyatlara size gelen bildirim mesajları da dahildir.

 

·         Kargom ulaştığında ürünlerim hasar görmüşse ne yapmalıyım ?

·         Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen bizi arayarak durumu bildirirseniz mağduriyetiniz tarafımızdan telafi edilecektir bu konuda hiçbir kuşkunuz olmasın.

·          

·         Fidanlar çıplak köklü mü yoksa tüplü mü gönderiliyor ?

·         Tüm fidanlarımız tüplü olarak gönderilmektedir çıplak kök fidan gönderimi yapmıyoruz.

 

Fidanlarımız ( Flying Dragon ) üzerine aşılıdır.

 

Piyasada satılan fidanlar Turunç üzerine aşılı olacağından 0 derecede ölecektir.

 

Piyasada satılan pahalı ve kalitesiz fidanlardan sakının ve kaçının.

 

Ev içinde, Ofisinizde, terasınızda ve kapalı balkonunuzda çok rahatlıkla yetiştirebileceğiniz bir çeşittir.

 

Fidanlarımız şu an çiçekli ve meyvelidir. Sizlere ilk önce meyveli olanlar gönderilecek olup, daha sonra resimdeki fidanlar gibi aynı kalitede ve formda fidanlar gönderilecektir.

 

Fidanlarımız yer değişikliğinden dolayı bazen çiçek ve meyve dökebilir. Bunu dikkate alın.

 

Fidanlarımız size seneye kilolarca meyve verecektir.

 

 

FLYİNG DRAGON NEDİR ( LÜTFEN OKUYUNUZ )

 

1.Soğuğa karşı çok dayanıklı.Diğer turunçgillerin aksine kışın yapraklarını döker ve uyku moduna geçer, suyunu azaltır, çok soğuk havalara bile direnç gösterir.
Turunca aşılı bazı turunçgil çeşitleri  Adana'da bile dışarda yetişmiyorken, bu anaç üzerine aşılı olduğunuzda fidanınız Ankara'da bile korunaklı bir şekilde yetişir.

2.Flying Dragon tam bodur bir anaçtır.Yani üzerine aşılanan kamkat gibi, mandalina gibi, calamondin gibi turunçgiller tam bodur olur.Yarı bodur değil, tam bodur.Bu şekilde aşılanan bir turunçgili, formuna da dikkat ederseniz balkon masanızın üzerinde bile yetiştirebilirsiniz.Özellikle Amerika'da bir fidanlıktan alacağınız süs turunçgili %90 FD üzerine aşılanmıştır.

Bu 2 özellik FD'u en önemli süs turunçgili anacı konumuna getirmiştir Amerika'da.


FD anacına normal, portakal, mandalina, limon, kamkat ve greyfurt aşılayabilirsiniz.Japonyadaki Satsuma, yani Rize mandalinaların çoğu Flying Dragon'un ait olduğu üç yaprak anacı ailesine aşılıdır.Oldukça da kaliteli meyvesi olur.

Kamkat, Çin turuncu gibi meyveleri, korumasına da dikkat ederek, -10C sıcaklıklarda yaşatabilirsiniz FD üzerinde.

FD üzerine aşılanacak cinsin yaşayıp yaşamayacağı;

-aşılanan cinse
-diktiğiniz konuma
-bakımınıza bağlıdır, o yüzden yaşar ya da yaşamaz diyemeyiz ancak Flying Dragon anacı tüm diğer anaçlara göre, soğuğa karşı en yüksek direnci sağlar.

Yani Fd üzerinde yaşatamıyorsanız, zaten başka şansınız da yoktur.İngiltere'de, Almanya'da kar altında bölgelerde FD üzerinde yenilebilen turunçgil çeşitleri yetiştirilebilmektedir.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 1044 alışverişten %93 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X