Yardım Satış Yap

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

KOKULU MÜGE ÇİÇEĞİ RİZOMU CONVALLARIA ZENGARDEN

(#37967143)
Benzer Ürün
Aradığınıza çok benzeyen bir ürün var!
Natal Eriği KOKULU ve MEYVELi Yasemin 15CM SAKSI

Natal Eriği KOKULU ve MEYVELi Yasemin 15CM SAKSI

(#153818795)
Kargo
: Alıcı Öder - 2 - 3 Gün İçinde Kargo
Durum
: Sıfır ürün

15,00 TL

Benzer Ürünler
 • : SıfırDurum
 • KOKULU MÜGE ÇİÇEĞİ RİZOMU CONVALLARIA ZENGARDEN
 • KOKULU MÜGE ÇİÇEĞİ RİZOMU CONVALLARIA ZENGARDEN (#37967143)

 • 5,90 TL

  Sıfır Ürün

KOKULU MÜGE ÇİÇEĞİ RİZOMU CONVALLARIA ZENGARDEN

DİĞER
ÜRÜNLER

 
▼ pratik bilgiler ▼ ▼ yetiştirme kılavuzları ▼ ▼ kampanya & duyurular ▼

 
 

 

   

convallaria majalis
lily of the valley
 

KOKULU MÜGE

BEYAZ

* sadece zengarden'da *

çok yıllık

PAKETTE 1 ADET ÇIPLAK YUMRU KÖK

Müge Hakkında: Çok az çiçek yerini doldurabilir. Mükemmel küçük çan çiçekleri, sezonun ilk açan çiçeklerinden biri olması ve muhteşem kokusu. Müge'nin artık efsaneye dönüşmüş tatlı kokusu bugün Christian Dior, Yves Staint Laurent, Gucci, Armani ve listeyi hayli uzatacak daha pek çok Dünya'ca ünlü en pahalı parfümlerde anahtar koku olarak kullanılmaktadır.

Gölge alanlarda hatta neredeyse hiçbir çiçekli bitkinin yetişmeyeceği koyu gölgelerde dahi serpilir, genişler ve yayılır. Yumru kökleri yer altından hızla dallanarak sürgünlerini 4 bir yana yayar. Aslına bakarsanız toprağını ve yerini beğendiğinde sınırlamak zorunda kalacağınız kadar da arsız bir bitkidir.

Müge'nin istisnasız tüm türlerinin tohumdan yetiştirmesi oldukça zahmetlidir. Tohumdan çiçeğe durması ortalama 7-15 yıl kadar zaman alır. Satışımızda beğenize sunulan çıplak rizom kökler, çiçeklenme aşamasındaki gelişkin rizomlardır. * Söküm tarihi Şubat - Mart ayıdır. Hemen alttaki resimde kimi rizom köklerin verdiği sürgünlerde, çiçek oluşumları dahi başladığı gözükmektedir.

Size gelecek rizom köklerde, en az 1 sürgün (göz ) olacak şekilde söküm yapılmıştır. Alttaki resimde bu sezon satışı için sökümü yapılan rizom kökler gerçeklerinden fotoğraflanmıştır. ( fotoğraftaki ürün örnek olarak çiçek oluşumunu göstermek amacı ile resmedilmiştir. Size gelecek olan rizom da çiçek oluşumu başlamış olmayabilir.Ancak gelişkin ve bu sezon açacak rizomlardan biri gönderilecektir.)

Siz de bu serin seven, gölge bitkisini ağaç altlarınıza, o güneş almadığından ne yetiştireceğinize bir türlü karar veremediğiniz kuzeye bakan kör noktalara ,renk ve tüm bahçenizi kaplayacak mis kokulu bir çiçekle doldurabilirsiniz. Müde çok yıllık, soğuğa yüksek mukavemetli , kalıcı ve her sezon giderek çoğalacak, saksı performası da yüksek bir bitkidir.

Yumrular uygun fiyatlı olmaları açısından adetle satılmaktadır. Güzel bir saksı yapabilmek için en az 5 yumru köke ihtiyacınız olacak. Ama üzülmeyin, müge oldukça arsız ve dayanıklı bir bitkidir. Eğer doğru yeri bulun, güzel toprakta, iyi suyla sularsanız bir kaç yılda dikim alanını kolaylıkla kaplayacaktır.

Dikim: Mart-Mayıs

Bakım: Kolay. Ilıman bölgelerde koyu gölge alanlara kuzey cepheye bakan alanlara dikilmelidir. Bitki sıcak sevmez. Dikim yapılacak bölgeye göre sıcaklık artıkça daha gölge , yüksek ve serin bölgelerde sıcaklık düştükçe yarı gölgeye doğru ekim yapmak doğru olacaktır.

Çiçeklenme bahar aylarında görülür. Bitki ağaç altlarında yüksek performans gösterir ve yayılır.

İdeal: Saksı ve gölge alan yetiştiriciliğine uygundur. Gölge alanlarda yer örtücü bordür bitkisi olarak kullanılabilir.

Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde  paketlenmiş olarak adresinize kargolanır. Birden fazla alışveriş yaptığınızda bu alışverişler, tek bir pakette toplanarak Kargo masraflarından tasarruf etmeniz sağlanır. Tüm kargolar tarafımızdan ücretsiz olarak sigortalanır.
 

 UYGULAMA


 

0
0
1
5
2
1

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Tüm sorulara bak | Soru sor Satıcıya Sorulan Sorular (9)
 • S: Ürünün durumu nedir?
 • C: Ürünün durumu: Sıfır
 • S: Ürün nereden gönderiliyor?
 • C: Bu ürünün gönderildiği yer: İzmir.
 • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
 • C: Satıcı, kargo detaylarını ürün açıklamasında belirtmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi

Sayfanın başına dön