Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

KURU VE YANMIŞ GÜVERCİN GÜBRESİ (GUANO) 1kg

(#31113361)

DİYARBAKIRDAN GETİRTİLMİŞ KURU VE YANMIŞ GUANO

Satıcının Diğer Ürünleri hydroshop-turkiye
  • Fotoğraf 0
  • Fotoğraf 1
Sizler için Diyarbakırdan getirttiğimiz kurutulmuş ve yanmış doğal , %100 organik güvercin gübresi.

Dev Diyarbakır karpuzlarının sırrı işte bu gübredir. Yabani güvercinlerin gübresidir, buğdayla beslenmiş kümes güvercini gübreleri ile kıyaslanabilmesi mümkün değildir.

%100 organik bir üründür.Aranıpta bulunamayan,ulaşılamayan bu ürünü sizler için gittigidiyor  güvencesi ile satışa sunuyoruz.

GÜVERCİN GÜBRESİ NEDİR ?

Güvercin gübresi oldukça değerli bir gübre olarak kabul edilmektedir. Bileşiminde yaklaşık % 25 organik madde, % 2 azot, % 1 fosforik asit bulunmaktadır. Osmanlı devleti döneminde “koğa” adı verilen güvercin gübresinin önemli bir ihraç ürünü olduğu bilinmektedir. Osmanlı devlet arşivinde yurt dışından gelen gübre talepleri ve yurt dışına yapılan çeşitli satışlara ilişkin belgeler bulunmaktadır. Osmanlı devleti döneminde güvercin gübresinin Kapadokya bölgesinde üzüm bağlarında ve Diyarbakır çevresinde ise karpuz yetiştiriciliğinde kullanıldığı bilinmektedir.

DİYARBAKIR KARPUZU: Küçük bir çocuğun içine rahatlıkla girebildiği 40-60 kiloluk ünlü karpuzları dünyaca bilinir. Özel olarak Koğa denilen güvercin gübresi ile Dicle kenarında yetiştirilen bu karpuzların tadına doyum olmaz. Karpuz bugün artık Diyarbakır'ın simgesi haline gelmiştir.

1 kg lık ambalajlarda yollanacaktır.

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 369 alışverişten %98 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X