Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Heider CD1 Monocular Makroskop MS 8X25 Dürbün

(#83644939)

Argon Gazlı ve Su Geçirmez 1000m Performanslı

Bu Nedir?

Bu rozet, müşteri memnuniyetini kazanmış, başarılı satıcılara verilir.

metemteknoloji (6370)
Satıcının Diğer Ürünleri metemteknoloji
Fotoğraf 1
Fotoğraf 0
Fotoğraf 1
Fotoğraf 2
Fotoğraf 3
Fotoğraf 4
 • Fotoğraf 0
 • Fotoğraf 1
 • Fotoğraf 2
 • Fotoğraf 3
 • Fotoğraf 4

 

 

Hem Dürbün, Hem Makroskop

30cm Mesafede Mikroskop Gibi Çalışabilir

 

Argon Gazlı ve Su Geçirmez

 

İster Maç İzleyin İster Uzay

 

( Saat 14:00 Öncesi Alınan Siparişler Aynı Gün İçinde Kargoya Verilir )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 

Heider’in kısa bir süre önce çıkardığı profesyonel siyah modeli 1000 Metre  performanslı Dürbün, 30cm performanslı olan Makroskop CD1, amatör ve uzman kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmıştır. 


Heider CD1’in özel alaşım metal gövdesi ışık yansıma önleyici siyah anodize özelliğine sahiptir. Amatör ve profesyonel kullanıcılar, polis, askeri personel ve güvenlik hizmeti kullanıcıları için yenilik yaratan bu dürbün rahatlıkla çantada ve cepte taşınabilir.


Avcıların da gözbebeği olan Heider CD1, avın daha görünür bir mesafede olması anlamına gelir. Özellikle yakın mesafeli avcılık bunun en güzel örneğidir. İşte Heider CD1’in farklı olduğu nokta da tam burasıdır. Çok hızlı ve pratik odak ayarı özelliği olan bu eşsiz ve süper kaliteli dürbün, ihtiyaçlara hızlı bir şekilde pratik cevap verir.  Ayrıca en ufak yansımanın bile avcıların dikkatini dağıttığı durumlar göz önüne alınarak tüm gövde siyah renkte tasarlanmıştır. 


Heider CD1, maksimum optik performans sağlar. 30cm’lik yakın mesafe odak ayarı, 8x25 büyütme gücü ile birleşerek kullanıcısına çok geniş bir alanı seyredebilmenin konforunu sunar.


Bir Alman tasarımı olan süper görüş mesafeli bu mini dürbün iddialı uzak görüş mesafesi kadar kısa mesafeler için de kullanılabilir. Seyahat, tatil, ev içi kullanım, spor faaliyetleri, acil durumlar başta olmak üzere neredeyse sınırsız bir kullanım alanı sunar. 


Son derece kompakt ve hafif tasarıma sahip bu mini dürbün piyasaya sürüldüğünden bu yana özellikle avcılar ve doğa gözlemcileri tarafından vazgeçilmez bir ürün olarak değerlendirilmiştir.


Yüksek ışık geçirgenlik özellikli Porro prizmaların kullanımı, Heider CD1’in 8x25'in son derece kompakt bir tasarıma sahip olmasını teknik olarak mümkün kılmıştır. 25 milimetrelik lens çapı, yenilikçi optik sistemi ve yüksek kalite kaplamaları ile birlikte ışığın yetersiz olduğu anlarda bile, yüksek kontrast doğal renklere sahip görüntü alınmasını sağlar. Heider patentli bu ürün, kullanışlı ve Hızlı-Yakın Odaklama (QCF) özelliği sayesinde ön taraftaki objektif lensine doğru odaklama dümenini çevirerek 360° derece yakın odaklanmadan sonsuzluğa kadar ayarlanabilir.


Sağlam siyah metal gövdesi ve kaygan olmayan kauçuk yapısıyla dikkat çeken Heider CD1, özel sızdırmazlık teknolojisi sayesinde 5 metre derinliğe kadar su geçirmez yapısı tozların ve suyun içine girmesini engeller. 


Makroskop içindeki yüksek kalite ile doldurulan Argon gazı sayesinde en zorlu sıcaklık değişimlerinde bile cam-hava yüzeyindeki çürüme ve kararmaya karşı korumalıdır. 

Gözlük kullananlar için geniş görüş açısını görmelerine olanak sağlayan genişletilmiş göz ferahlığı mesafesibulunmaktadır. Döner adaptörü kullanıcıların özel ihtiyaçları için kolay ayarlanabilir.

Çanta ve askısı mevcuttur.

 
Kullanım Alanları
 
  AVCILIK
  SEYAHAT
  ASTRONOMİ
  SPOR
  GÜVENLİK - POLİS - ASKERİYE
  ŞEHİR GÖZLEMCİLİĞİ
  KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ
  DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
  YELKENCİLİK
  TİYATRO VE MAÇLAR
 
 
Teknik Bilgiler
 
  Büyültme Gücü
  Ön Lens Çapı
  Göz Bebeği Çıkış Çapı
  Göz Ferahlığı
  Görüş Alanı
  Yakına Odaklama
  Sistem
  Rölatif Parlaklık
  Çalışma Sıcaklığı
  Su Geçirmez
  Boy x Genişlik x Derinlik
  Ağırlık (yaklaşık olarak)
  Tasarım
  Mercek Kaplama
  Odaklama Sistemi
     
  GÖRÜŞ ALANI  
  Alacakaranlık Faktörü
  Gerçek Görüş Alanı (°)
  1,000 m'de Görüş Alanı (m)
  Işık Kuvveti
     
  GENEL  
  Yüzey Maddesi
  Renk
  Uzunluk (mm)
  Derinlik (mm)
  Boy (mm)
  Ağırlık (g)
     
  DİĞER ÖZELLİKLER
 

 

 

Dürbün Nedir?
Uzaktaki cisimleri yaklaştırıp büyülterek iyi görünmelerini sağlayan optik alet. Adrian Metaus (1571 - 1635) adlı Holândalı bir gözlükçü tarafından icat edilen ve bir yıl sonra (1609) ünlü italyan bilgini Galieo Galilei (1564 - 1642) tarafından geliştirilmiş olan dürbün, yakınsak merceklerin yaklaştırıp büyütmesinden faydalanılarak yapılmıştır. Başlıca iki çeşidi vardır:

Gök Dürbünü: Yıldızlar âlemini incelemekte kullanılan gök dürbünü, birbirine olan uzaklığı değişebilen iki yakınsak mercek sisteminden meydana gelmiştir (objektif, oküler). Objektif, odak uzaklığı büyük olan ve iyi görüntü veren yakınsak bir mercektir. Sonsuz uzakta bir yıldızın görüntüsünü, odak düzleminde hakikî, küçük ve ters olarak verir. Oküler ise, objektifin verdiği küçük, ters ve hakikî görüntüyü incelemeye yarayan bir büyüteçtir. Bunun verdiği görüntü, zahirî, büyük ve terstir. 

Yer Dürbünü: Gök dürbünü ters görüntü verdiği için yerdeki cisimleri incelemekte kullanılamaz. Gök dürbünündeki bu kusur, yer dürbününe eklenen ve doğrul taç denilen yeni bir yakınsak mercekle giderilmiştir. 

Objektif, gök dürbününde olduğu gibi, çok uzak cisimlerin görüntülerini odak düzlemine düşürür. Ters olan bu görüntü, eklenen doğrul taç yakınsak merceği ile doğru hale gelir ve bu görüntüyü bir büyüteç gibi inceleyen objektifte görüntü belirir. 

Düz görüntü elde etmek için kullanılan yer dürbününün boyu, her yerde kullanılmasına elverişli olmayacak kadar uzun olduğundan, bunun yerine Galileo dürbünü kullanılır. Galileo dürbününde, görüntüyü düzeltmek için ıraksak bir mercek, aynı zamanda oküler olarak kullanılır. 

Gök dürbünü rasathanelerde, gözlem dürbünü olarak kullanılır. Yer dürbünü, sabit dürbün olarak, uzakta bulunan küçük cisimlere bakmak için çoklukla gemilerde kullanılır. Galileo dürbünü ise, tiyatrolarda, spor müsabakalarında v.b. kullanılmaktadır. Galileo dürbünü ile düzeltilmiş olan ve daha kullanışlı hale getirilen yer dürbününe, doğrul taç mercek yerine iki prizmadan meydana gelmiş başka bir doğrultaç koymakla Prizmalı dürbün de yapılmıştır. 1850 yılında bir Fransız topçu subayı olan Porro tarafından bulunan prizmalı dürbün, bugün en çok kullanılan bir dürbündür. 

Dürbün, temelde kullanıcılarına tek mercekli teleskoplardan daha gelişmiş bir derinlik ve mesafe hissi sağlamak için her biri kullanıcının tek gözüne gelecek şekilde yerleştirilmiş ve aynı noktayı göstermek üzere yanyana konumlandırılmış iki özdeş teleskoptan oluşan bir optik araçtır. Gerek yeryüzü, gerekse gökyüzündeki objelerin gözlemlenmesinde faydalanılan dürbün, taşınabilir ve hafif oluşuyla kendisine bir çok kullanım alanı bulmaktadır. 

Büyültme Gücü
Temel işlevi gözle görülmesi zor, uzak objeleri yakınlaştırmak olan bir alet için, büyütme faktörü elbette ki en temel optik özelliklerin başında gelmektedir. Dürbün konusuna ilgi duyan amatörlerin ilk karşılaşacağı kavram, dürbün modelleri üzerinde yer alan 8x40, 7x50 şeklindeki ibarelerdir.Birde zoom yapma özelliğine sahip dürbünler vardır 8-24 x 50 - 12-60 x 70 (Only Soligor).

Dürbün dünyasında sıklıkla karşımıza çıkacak olan bu ifade, iki önemli parametreyi ifade eder: ilk rakam büyütme gücünü, ikinci rakam ise objektif açıklığını belirtmek için kullanılır. Örneğin 7x50 bir dürbün, 7 kat büyütme gücüne, 50mm objektif açıklığına sahiptir. Zoom dürbünlerde ise 12-60 x 70 ,12 kat büyütmeden 60 kat büyütmeye kadar zoom yapma olanağı vardır. Bu da 12/60 kat yaklaştırmada 1000 m./83 m.-1000 m./16 m olacaktır. 20 kat ve üstü yaklaştıran dürbünlerde ayak kullanılması tavsiye edilir. 

Unutulmaması gereken nokta, büyütme gücü arttıkça yada açıklık azaldıkça parlaklığın düştüğüdür. Yüksek büyütme faktörüne sahip dürbünler, karanlık cisimleri göstermekte zorlanabilirler. Bu nedenledir ki, amatör astronomlar dürbünde yüksek büyütmeden ziyade ışık toplama gücüne önem verirler. 

Büyütme gücü ve görüntü netliği açısından tatmin edici bir sonuç sağladığı için 7x30 günışığında en çok kullanılan dürbün tipidir. Gece kullanımı içinse, aynı tip dürbünün 50mm açıklığa sahip modelleri tercih edilebilir. 
Büyütme gücü ve açıklıkla ilgili daha net bir karşılaştırmayı, aşağıdaki tabloda bulmak mümkündür:

Diğer Kavramlar
Büyütme faktörü ve ışık toplama gücünün yanı sıra, belli bazı özellikler, piyasada satılan çok çeşitli marka ve modeller arasında fark yaratmakta, bazı özelliklerin eksikliği yahut yetersizliği cihazın kalitesini ortaya koymaktadır. Alışverişimizde dikkate almamız gereken kriterleri değerlendirmeden önce, bu özellikleri kavramamıza yardımcı olacak özel terimlerin kısaca üzerinden gidelim: 

Kaplama Malzemesi
Kaplama, optik araçlarda görüntü kalitesini artırmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. Prizmaların, merceklerin üzerinde ince nesnelerin buharlaştırılması yoluyla gerçekleştirilir. Kaplama sayesinde ışık kayıplarının önüne geçilir, görüntü netleştirilir. Uygun ve kaliteli kaplama, çoğu optik cihazda olduğu gibi dürbünlerde de kaliteyi belirleyen önemli unsurlardandır. 

Odaklama
Fotoğraf makinesi, teleskop gibi cihazlarda da karşımıza çıkan odaklama kavramı, dürbünler için de önemli ayarlardan biridir. Çevrilebilir bir ayar düğmesi ile mercek uzaklıkları ayarlanarak bakılan nokta için olası en net görüntü elde edilir. 

Merkezi Odaklama Ayarı 
İkili bir dürbünde merkezi odaklama ayar aparatı, her iki parçanın netliğini tek hareketle, aynı anda ayarlamak için kullanılır. İki göz için netlik ayarının, ayrı parçalarla yapıldığı modeller mevcuttur. 

Çıkış Deliği
Çıkış deliği, objektif lensin çapının büyütme katsayısına oranlanarak bölünmesiyle ulaşılan optik bir değerdir. Büyük çıkış deliği, düşük ışık koşullarında parlaklık avantajı sağlarken, esas dikkat edilmesi gereken konu çıkış deliğinin göz merceği ebadına tam uygunluk göstermesidir. Bu uyum, insandan insana farklılık gösterebilirken, günümüzde dürbün çıkış deliği boyutları 3-7 mm arasında değişmektedir.

Görüş Alanı
Görüş alanı, belli bir noktaya netlenmiş dürbünümüzün, netlik noktası çevresinde net görebildiği alanın tümünü işaret eden bir ölçüdür. Dürbün görüş açısı arttıkça, görüş alanı genişler. Hızlı hareket eden objeleri gözlemlerken geniş görüş alanına sahip dürbünler kullanılmaldır. 

Dioptrik Düzeltme 
Dioptrik düzeltme, çeşitli göz kusurlarına sahip kullanıcıların, dürbünde kendilerine özel netlik ayarı yapabilmelerine olanak tanıyan bir araçtır.  

Objektif 
Dürbünün baş tarafında bulunan ve farklı cam kombinasyonlarından oluşan büyük lenslerdir. 

Çözümleme Gücü
Optik cihazların, gözlemlenen objeyi nokta nokta tekrar oluşturarak net bir şekilde gösterebilme yeteneğidir.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 785 alışverişten %98 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()

Sayfa Başına Dön
X