Yardım Satış Yap

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T

(#67896223)

YILLARIN MÜKEMMEL LEZZETİ MUTLAKA DENEYİN

Benzer Ürün
Aradığınıza çok benzeyen bir ürün var!
1650-T TİLLO EKO. ELB ASKISI 10LU (12)

1650-T TİLLO EKO. ELB ASKISI 10LU (12)

(#151222025)

TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA....

Kargo
: Ücretsiz - 2 - 3 Gün İçinde Kargo

15,66 TL

Benzer Ürünler
 • ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T
 • ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T (#67896223)

  YILLARIN MÜKEMMEL LEZZETİ MUTLAKA DENEYİN

 • 15,00 TL
ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T
ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ KİLOSU 15 T

 

MÜŞTERİLRİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM ELİMDEN OLMAYAN NEDENLERLE UZUN BİR SÜRE BURADA SATIŞ YAPAMADIK AMA ŞİMDİ BURDAYIZ SİTEYİ İNCELEDİM MEYDANI BOŞ BULAN FAİŞ FİYATLARLA KAŞAR SATMAYA BAŞLAMIŞ HAKSIZ KAZANCA PİRİM VERMEYELİM VE KANDIRILMAYALIM.

 

LÜTFEN OKUMADAN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN!!!!!!!!!


PEYNİRİMİZİN ÖZELLİKLERİ:

 Peynirimiz üretiminden sonra 15 gün ile 20 gün arası depomuzda serin havada güneş görmeden beklemiş ve vakumlanmadığı için eskime sürecine girmiş olan eski kaşar eyniridir. Peynir daha tazedir ama bekledikce küflenmeye başlayacaktır.

            Ardahan ili coğrafyasının verdiği özellik ve iklim koşullarından dolayı yılın büyük bir bölümünü kar altında, kalan aylarını da yağmurlu ve yarı güneşli olarak geçirmektedir. Bu sebep ten dolayı bahar ve yaz aylarında ot miktarı oldukça fazla ve çeşide sahiptir. Hayvanlar kışın bitmesine müteakip yaylaya çıkarılmakta ve sürekli olarak doğal ortamda beslenmektedir. Kış aylarında ise bölge halkının yaz aylarında tedarik ettikleri kurutulmuş otlarla beslenmektedir. Süt yemi vb. ürünler genellikle kullanılmamakta hayvanlar tamamen doğal olarak beslenmektedirler. Bundan dolayıdır ki sütler oldukça sağlıklı lezzetli ve yağlıdır buna bağlı olarak da süt ürürünleri çok kaliteli ve lezzetlidir. Ardahan ilinde eski kaşar peynirciliği oldukça kaliteli ve bilinçli olarak yapılmaktadır. Bölgenin en iyi ve temiz kaşarcılığı ilimizde yapılmaktadır. Genelde Kars kaşarı olarak bilinse de bu ürün Ardahan iline has bir peynirdir. Kalitesi ve temizliği doğallığı ile Kars ilinin önündedir. Kaşar peyniri yapımı gereği çok hileli yollarda yapılabilmekte insanlar kandırılabilmektedir. Hele bu peynir küflenme aşamasında doğal ortamda bulunmasa ve hileli yollarla küflendirilirse oldukça zararlı olmaktadır. Eski kaşar ancak doğal olarak zamana bırakılıp küflenmeye bırakılırsa oldukça yararlı ve lezzetli olmaktadır. Sizlere yapılan hileleri anlatmaya kalksam sayfalar dolusu yer tutacaktır. Siz müşterilerime tavsiyem güvenmediğiniz ve tanımadığız yerlerden alış veriş yaparak sağlığınızı tehlikeye atmayın veya hileli ürünler alarak paranızı da çöpe atmayın. Unutmayalım ki bir ürünün pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kimseye hakkından fazla ödeme yapmayın Süt ürünlerinde sitede oldukça fahiş fiyatlara satış yapılmaktadır. Aldanmayın ve paranızı haksız kazanç yapanlara kaptırmayın bende bu satışlardan kar elde ediyorum o fiyata satanlarda, artık kıyaslamasını siz yapın. Tabiî ki ucuz olsun diye hijyenik ve doğal olmayan ürünlerle de sağlımızı tehlikeye atmayalım. En iyi kararı tüketici ve üretici olarak bizler vereceğiz.

PEYNİRİMİZİN YAPILIŞI:

 

İşini iyi bilen ve yılların tecrübesine sahip olan ustalar tarafından eski kaşar peynirimiz 10/11 kilo inek (Koyun veya Keçi sütü katılmadan) sütünden 1 kilo kaşar peyniri olarak imal edilmektedir. Peynirin yapım aşamasından içerisine kesinlikle herhangi bir katkı maddesi katılmadan %100 doğal olarak üretimi yapılmaktadır. Peynir mayalananda sonra kalıplara dökülmekte ve bir süre sonra kalıplardan alınarak raflarda beklemeye bırakılmaktadır. Peynir bu bekleme sırasında eskime sürecine girmekte ve doğal olarak küflenmeye başlamaktadır. Bu küflenme süreci ortalama 1 ay sonra başlamaktadır ve bu süreç 1 yıla kadar uzanmaktadır. Peynir ne kadar süre beklerse lezzeti o kadar artmakta ve kalitesi yükselmektedir tabiî ki doğal ortamında olmak suretiyle. Üretilen peynirin bir kısmı da vakumlanarak taze kaşar olarak satılmaktadır. Vakumlu taze kaşar ile açıkta bırakılan taze sayılabilecek yani daha küf atmamış eski kaşar arasındaki fark ise açıkta olan kaşarın daha kuru olmasıdır sebebi açıkta olduğu için suyunun çekilmeye başlamasından dolayıdır. Eski kaşara istenirse 1 hafta içerisinde üzerinde çok miktarda küflenme yaptırılabilir işte bu kaşar sağlığı tehlikeye atar çünkü bu tür küflenme bakteri üretmekte ve gıda zehirlenmesi yapmaktadır. Yani küflü olan her kaşarda uzun süre beklemiş anlamına gelmez bu ayrımı ancak kaşardan anlayan insanlar fark edebilirler lütfen dikkatli olalım sağlımızı tehlikeye atmayalım.

SAKLANMASI VE TÜKETİLMESİ

Peynirimizi çok miktarda aldıysanız ve uzun süre tüketemeyecekseniz, serin bir ortamda güneş ışınlarına maruz bırakmadan istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Ama peynirinizi kesinlikle derin dondurucu ve buzluklara koymayınız bir süre sonra acıma yapacaktır. Buzdolaplarında muhafaza edecekseniz yemek kokularının sinmemesi için kâğıda sararak saklamalısınız ama bu gazete vb. kâğıtlar olmasa daha sağlıklı olacaktır. Eğer kaşarınızı kestiyseniz kesilen kısmın kurumaması için streçe sararak dolapta saklamalısınız. Kaşarımızı soframıza koymadan önce yiyeceğimiz miktarı kadarının üzerindeki kabuklanmış kısmı çok ince bir şekilde sıyıralım ve öyle yemeye başlayalım, çünkü dış kısmı açıkta kaldığından dolayı kirlenmelere maruz kalabilmektedir

ESKİ KAŞAR PEYNİR KALIPLARIMIZ

KÜÇÜK BOY: 1,5 ile 2 kilo arasındadır. Bu ebattaki peynirimiz genellikle fazla bir bekleme sürecine girmeden taze kıvamında tüketilmektedir. Ve sürekli satışta olan ürünümüzdür.
ORTA BOY: 3 İle 5 kilo arasındadır. Bu ebattaki peynirimiz de genellikle fazla bir bekleme sürecine girmeden taze kıvamında tüketilmektedir ama zaman zaman uzun süre beklemiş kalıplarımız olmaktadır ve satışa sunulmaktadır. Sürekli satışta olan ürünümüzdür. Ve toplu miktarda sipariş veren Müşterilimize genellikle gönderilir.                                           

BÜYÜK BOY: 10 İle 15 kilo arasında olmaktadır. Bu ebattaki peynirimiz uzun süre beklemeye bırakılır ve satışı eski olarak yapılmaktadır. Çünkü uzun süre beklemeye en uygun olan peynir kalıbımız bu peynirimizdir. Peynir eskime yaparken içerisindeki suyunu da dışarı atmaktadır ve bu küçük kalıplarda çatlamaya ve içerilere doğru kuruma miktarının fazla olmasına neden olmaktadır ama bu boydaki kalıplarda bu sorun yaşanmamaktadır. Peynir bekledikçe kıvama gelmekte ve lezzetine lezzet katmaktadır. Bu kalıptaki peynirimiz olduğu zamanlarda satışa sunmaktayız.

            Ürünlerimizi beğenmediğiniz takdirde hemen iade edebilirsiniz.

SİZİN SAĞLIĞINIZ BİZİM SAĞLIMIZ YEMEDİĞİMİZİ BAŞKASINA YEDİRMEYİZ

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
                                                                           AFİYET OLSUN
 
KARGO ÜCRETİ
 
1-5     KİLO  5 TL
6-10   KİLO 7 TL
11-15 KİLO 8 TL
16-20 KİLO 10 TL
21-25 KİLO 13 TL
26-30 KİLO 15 TL
31-35 KİLO 17 TL
36-40 KİLO 20 TL
41-45 KİLO 22 TL
46-50 KİLO 24 TL
50      KİLO VE ÜZERİ İÇİN KİLO BAŞINA 0.40 KURUŞ
0
0
2
3
4
6

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Satıldığı Bölge
 • :Ardahan
 • Gönderim Alanları
 • :Tüm Türkiye'ye gönderilir
 • Kargo Ücreti
 • :Alıcı Öder
 • Kargo Süresi
 • :2-3 iş günü içinde kargoya verilir.
 • Kargo Şirketleri
 • :Sürat Kargo
Tüm sorulara bak | Soru sor Satıcıya Sorulan Sorular (8)
 • S: Ürün nereden gönderiliyor?
 • C: Bu ürünün gönderildiği yer: Ardahan.
 • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
 • C: Bu ürünün kargo ücretini "Alıcı" öder.
 • S: Ürünün gönderim alanları nedir?
 • C: Bu ürün; Tüm Türkiye'ye gönderilmektedir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi

Sayfanın başına dön