Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

PETEK Marka Deri El Çantası

(#73627946)
alsepet (1577)
Satıcının Diğer Ürünleri alsepet
Son Gezdiklerim
Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 0

Merhabalar

 

Orjinal PETEK marka deri el çantası

Gayet temiz şık görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Dikişi ve Renk tonu harika resimler bire bir aynı ürüne aittir.

24 Cm Boy  |  17 Cm En

 

 

Hakkımızda
 

Petek  Saraciye’nin öyküsü, 1855 yılında,  bugünkü Makedonya’nın başkenti olan  ÜSKÜP’ün Köprülü kasabasında,  deri tabaklanması ve Saraciye işleri ile uğraşan İsmail Efendi ile başlar.

 

İsmail Efendi’nin 1882 yılında doğan oğlu Hüseyin,  babasının mesleğine merak sarar. Babası da oğlu Hüseyin’e,  deri tabaklanmasını ve mesleğin inceliklerini öğretir. Ancak Hüseyin’e babasının öğrettikleri yetmemektedir. Kendisini daha fazla geliştirmek adına bir arkadaşıyla birlikte, o dönemin en iyi Saraciye ustalarının yetiştiği Avusturya’ya gider ve tanınmış bir ustanın yanında çalışarak,  saraçlık mesleğinin birçok ayrıntısını ve tekniğini öğrenir. Daha sonra Makedonya  – Köprülü’ye geri döner ve babasından öğrendiklerine işin tekniğini de katarak Saraciye işine devam eder. Kasaba halkı artık ona, “Saraç” lakabını takmış ve ‘ “Saraç Hüseyin”   diye hitap etmeye başlamıştır.        

 Saraç Hüseyin, ürettiği kaliteli Saraciye ürünleri ile diğer kasabalarda ve şehirlerde de tanınmaya başlanmıştır. İlerleyen zamanla birlikte, büyük oğlu Hamdi’nin de, baba mesleğine ilgisinin arttığını fark eden Saraç Hüseyin Efendi, mesleğin babadan oğula geçiş geleneğine uyarak, oğlu Hamdi‘yi de saraç olarak yetiştirmeye karar verir.

 

Saraç Hamdi, 1954 yılında, Türkiye’ye göç eder ve aile “Saraçkardeşler” soyadını alır. Hamdi Saraçkardeşler, saraçlık mesleğini artık İstanbul’da sürdürmektedir.

 

Hamdi Saraçkardeşler ‘in oğulları Kemal, Mustafa ve İsmet, o yıllardan bugüne dördüncü kuşak olarak aile geleneği haline gelmiş “Saraciye” mesleğini, Petek Saraciye ismiyle hala, özenle sürdürüp, ürünlerini üstün kalite ve çağdaş yaklaşım anlayışıyla PETEK–1855 markası adı altında, dünya pazarlarına sunmaktadırlar.

 

 Petek bugün, 5.kuşağın katılımıyla daha da güçlenip,  dünyanın en büyük  markalarının üretim yaptırmak için kapısını çaldığı bir firma konumundadır.

 

 

LÜTFEN OKUYUNUZ

 

ÜRÜNLERİN
KARGOLANMASI VEYA BEKLETİLMESİ HUSUSUNDA LÜTFEN MESAJ ATARAK
 BİLGİ VERİNİZ AYNI ANDA ALINAN SİPARİŞLER TEK KARGODA GÖNDERİLİR.
 
MESAJLARINIZA CEVAP VERİLİR
 
DİĞER ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN
 
KARGO DETAYLARI
 
ÜRÜNE KARGO ÜCRETİ DAHİL EDİLMESİNİ İSTİYORSANIZ MESAJ İLE BİLDİRİM YAPABİLİRSİNİZ.

SATIN ALMIŞ OLDUĞUNUZ ÜRÜNLER YA AYNI GÜN YADA ERTESİ GÜNÜ KARGOYA VERİLİR.

ÜRÜNLERİMİZ YURT İÇİ KARGO İLE %35  İNDİRİMLİ GÖNDERİLMEKTEDİR.
 

BAŞKA KARGO İLE GÖNDERİLMESİNİ İSTİYORSANIZ TALEPTE BULUNUN!

 

 


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 316 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Sayfa Başına Dön
X