Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

KANUN METODU CD`Lİ - GÜLTEKİN AYDOĞDU

(#39432466)
alanyamuzik (18419)
Satıcının Diğer Ürünleri alanyamuzik
Son Gezdiklerim
  • Fotoğraf 0
KANUN METODU CD`Lİ - GÜLTEKİN AYDOĞDU

Bir çalgı metodu,o çalgının kendi özelliklerine göre tarihteki gelişmesinden ,yapısından ve teknik özellikleri ile çalgıdan ses çıkarmadan başlayarak iyi bir icracı yeteneklerini hazırlayıp kazandırması bakımından müziğimizi teknikte ve icrada yükseltmede en önemli etkenlerden biri olabilir.


Türk Müziği’nde çalgı öğrenmenin tek yolunun bugüne dek Usta-Çırak yolu olduğu ve çeşitli çalgılar için yeterli metodların henüz hazırlanmamış olması nedeniyle,çalgı öğretim ve öğreniminin metodlara göre yapılamadığı bir gerçektir.


Türk Müziği çalgılarının hemen tümüne duyulan ilgi ve öğrenme isteği toplumumuzda özellikle genç kuşak arasında çok artmıştır. Usta-Çırak yoluyla öğrenmenin bu dönemde geçerli olamayacağı ,bunun çeşitli güçlük ve sorunları ortadadır.


Çalgı çalmanın teknik ve müzikalite yönlerini bilimsel bir şekilde öğretebilmek için her çalgının kendi özelliklerine göre metodlarının en kısa zamanda hazırlanarak ,giderek daha gelişmekte olan müziğimizin hizmetine sunulması şarttır.


Kanun’un yapımı ve mandallarla ilgili bölümler,Gültekin Aydoğdu’nun 15 yıl süren atölye çalışmaları ve kanun imalâtı dönemlerine aittir. Bu süre içinde Burhan Enercan,Necmeddin Akbulut ve Ataç Sevil’le birlikte çalışmalar yapılmıştır. 150 adet kanun yapımı süresinde edinilen bilgi ve tecrübelerin metot’ta yer alması bu nedenle düşünülmüştür.


Türk Müziği’nde Kanun çalmayı öğrenmek isteyenlere yetişmelerinde faydalı olacağını umduğumuz ve ileride daha iyilerinin yazılmasına bir ölçüde katkısı olabilir düşüncesiyle hazırladığımız bu metoda ,birlikte olduğumuz sürelerde her konuda yardımcı olan,en büyük desteğimiz Y.Mimar Sn. Cinuçen Tanrıkorur’u saygılarımız ve Allah’tan rahmet dileklerimizle anıyor, notaların ve şekillerin yazılıp düzenlenmesini gerçekleştiren Mimar Sn.Hüseyin Canbaba’ya ve resimlerin çekilmesinde göstermiş olduğu yardımdan dolayı Sn. Ali Tutan’a da gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.


GENEL AÇIKLAMA LÜTFEN OKUYUNUZ

Satışını yaptığımız tüm ürünler sıfır ve orjinal ürünlerdir.İthalatçı firma tarafından 2 yıl garantilidir.

Öncelikli amacımız sizlerin memnuniyeti ve karşılıklı güven içerisinde alışveriş yapmanızı sağlamaktır.

Bu yüzden alışveriş yapmadan önce ürünlerimiz hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu bize yazın en kısa zamanda size cevap verilecektir.

Ürününüzü teslim aldıktan sonra kargo görevlisinin yanında açıp kontrol ediniz, kırık veya ayıplı çıkması durumunda görevliye zabıt tutturup geri iade ediniz. Zabıt tutulmayan ürünlerin geri iadesi kabul edilmeyecektir.

Ürününüzü kargoya verdikten sonra almaktan vazgeçer veya ürünü beğenmezseniz site kuralları gereği kargo ücretini ödeyerek ürünü iade edebilirsiniz.

SAYGIDEĞER MÜŞTERİLERİMİZ; SATIN ALACAĞINIZ ÜRÜNLERDE KARGO TASARRUFU YAPMAK İÇİN DÜKKANIMDAN İHTİYACINIZ OLAN TÜM ÜRÜNLERİ ALDIĞINIZDA TÜM ÜRÜNLER MNG KARGO İLE TEK BİR KARGODA %70 İNDİRİMLİ GÖNDERİLECEKTİR.

ALANYA MÜZİK


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 637 alışverişten %94 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcıya Sorulan Sorular (3)Soru sor
  • S: Ürün nereden gönderiliyor?
  • C: Bu ürünün gönderildiği yer: .
  • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
  • C: Bu ürünün kargo ücretini "Alıcı" öder.
  • S: Ürünün gönderim alanları nedir?
  • C: Bu ürün; Tüm Türkiye'ye gönderilmektedir.
  • Tüm sorulara bak
Sayfa Başına Dön
X