Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

MOTOR MAX 1:24 1955 CHVEY BEL AIR NOMAD MODEL

(#64949459)

Bu Nedir?

Bu rozet, müşteri memnuniyetini kazanmış, başarılı satıcılara verilir.

kutukutuoyuncakmini (10078)
Satıcının Diğer Ürünleri kutukutuoyuncakmini
Son Gezdiklerim
Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 0
 

Detaylar

Ölçek: 1:24

Die cast metal malzeme, 

Açılan kapılar, detaylı motor, açılır kaput, dönen direksiyon ve tekerlekler.

Kısaca Diecast Model Otomobil:

mikro Son zamanlarda hobi ve oyuncak mağazalarında ve web adreslerinde bu isimde bolbol bölümler görüyor veya duyuyorsunuzdur.
Diecast Model Otomobil, Minyatür Otomobillerde Sanat ile teknolojinin birleştiği en üst noktadır. Gerçek Otomobillerin tüm detaylarını ancak bir Dicast Model Otomobilde bulabilirsiniz.

Çünkü detaylara ve malzeme kalitesine son derece önem verilen bir Modelcilik dalıdır. Gerçek arabalardaki hazzınızı neredeyse bu modellerde bile bulabilirsiniz. Sanki evinizde bir araç koleksiyonuna sahip gibi hissedersiniz. Çünkü gerçekçiliği, eldeki ağırlığı, modelin parçalarının gerçekçiliği (deri koltuktan tutun kumaş paspaslara kadar), insana tarif edilmez duygular yaşatır. Buda doğal olarak bir Koleksiyoner kitlesi oluşturmuştur.

Bu Hobi'yi uygulayanlara ise "Diecast Model Otomobil koleksiyoneri" adı veriliyor...

bar

mikro Diecast'in Tarihçesi:

Aslında Dünyada uzun zamandan beri bilinen bir kavramdır die-cast.
Bir nevi metalik alaşım olan die-cast; Çinko ve Alüminyum karışımından oluşur. Bu karışımın diğer adı ise "ZAMAK"tır. Yani İngilizce olarak "Zinc" ve "Aluminium"un birleşimi...

Bugün bizim anladığımız manada bilinen ilk "Modern" Model araba, 1919 yılında ABD'de "Tootsie Toys (Dowst Brothers)" isimli bir firma tarafından metal alaşımı dökmek suretiyle (diecast) üretilmiştir. O zamanlarda Avrupada ise henüz diecast değil, teneke ve benzeri metallerden üretim yaparlardı. Genel olarak 2. dünya savaşına kadar "Teneke" oyuncaklar moda idi. Modelden ziyade daha çok çocuklara hitap eden bu teneke modeller, her alanda kendini gösterirdi. Ancak, zamanla daha hızlı ve ucuza mal etmek için "diecast" ile üretim başladı.
Önceleri diecast oyuncaklar iç detayı olmayan araba ya da kamyon tipinde üretilmişti. O zamanlardaki teknoloji ile üretilen bu metal daha kırılgan bir yapıya sahipti ve nedeni anlaşılamaz bir şekilde bazen küçük bir etkide kırılırdı.

mikro Teneke tamamen el ile yapıldığı için daha pahalıya mal oluyordu. 2. dünya savaşı sıralarında ekonomik sıkıntılar nedeniyle üretim azalmıştı, çünkü metal sonuçta kıymetli bir materyaldi. Ancak 1950'li yıllardan itibaren tekrardan bu sektör hareketlendi. Ve böylece Diecast ile üretilen oyuncaklar ve modeller dahada boy göstermeye başladı. İngilterede "Meccano (Dinky Toys)", Matchbox (Lesney), ve sonrada Majorette ve SIKU ortaya çıktı. Zamanla detaylar eklendi ve cam, motor detayı, süspansiyon, kapıların açılması vb. gibi gerçeğinden ayırt etmek çok zor hale gelen modeller üretilmeye başlandı.
Solido ve Dinky toys markaları, 2. dünya savaşından öncede varlardı. Biraz savaştan dolayı yavaşlama sürecine girselerde sonradan tekrardan hareket kazanmışlardı. Bu nedenle 2. dünya savaşı öncesi diecast modellere rastlamak zordur. Daha sonra 1960'lı yıllarda diecast oyuncak sanayisi daha da değer kazandı. "Corgi" ve "Hot Wheels - Mattel" gibi firmalar ortaya çıkarak bu sektörü daha da ileriye götürdüler. Şu an onlarca Diecast firması bu alanda faaliyet göstermektedir.

ORJİNAL ÜRÜN RESMİDİR

SIFIR KUTUSUNDA GÖNDERİLECEKTİR

ALACAĞINIZ TÜM ÜRÜNLER

TEK KARGO OLARAK GÖNDERİLİR

 

Ürüne ait katalog bilgileri

Ana Özellikler

Model Çeşidi
: Araba - Klasik
Model Markası
: Chevrolet
Ölçek
: 1:24

Ek Özellikler

Model Üretim Yılı
: 1955

Görünüm

Renk
: Kahverengi - Sarı
MOTOR MAX 1:24 CHEVROLET BEL AIR NOMAD 1955 - 73248

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 1049 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Sayfa Başına Dön
X