Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Dexx Diyet Seti (1 START, 1 DEVAM) zayıflama set

(#53037300)
alpayaz (2469)
Satıcının Diğer Ürünleri alpayaz
 • Fotoğraf 0

Eczaneden en sağlıklı zayıflama ürünü,

Dexx Diyet Seti

Diet Seti Başlangıç ve Devam ürünlerinden oluşan 16 gün kullanım için hazırlanmış toplam günlük diyetin yerini alan üründür. Başlangıç ürünü 2 gün, devam ürünü ise 14 gün kullanılmaktadır. Ürünlerini yağsız süt veya yoğurt ile tüketebilirsiniz.

DEXX DİET İçeriği

Protein, Karbonhidrat, Katı Yağ, Doymuş Yağ Asitleri, Doymamış Yağ Asitleri, Çoklu Doymamış Yağ Asitleri, Diyet Lifleri, Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum, Demir, Çinko, Bakır, İyodin, Manganez, Selenyum, Vitamin A, Vitamin D, Vitamin E, Vitamin K, Vitamin C, Vitamin B1, Vitamin B2, Niyasin, Vitamin B6, Folik Asit, Pantotenik Asit, Vitamin B12, Biyotin, Ekmek birimleri.

*Her 100 gr için ürünün kalorisi: 498 kJ (119 kkal)

Protein: Protein bütün hücrelerin yapı taşıdır. Çocukların da yetişkinlerin de belirli oranda proteine ihtiyacı vardır. Hücre içi ve hücre dışı sıvıların da dengede tutulmasını sağlar. Bir yetişkinin günde alması gereken protein miktarı kilo başına 1 gr’dır. Yani 90 kg olan bir bireyin günde 90 gr protein alması gerekir. Diyet yaparken, vücudumuzun ihtiyacı olan başlıca yapı taşlarından birisidir.
Karbonhidrat: Vücudumuz aldığımız besinlerden enerji üretir. Fakat vücudumuzun başlıca enerji kaynağı karbonhidratlardır. Bununla birlikte fazla karbonhidrat kilo alımına sebep olur. 1 gr karbonhidrat 4 kalori enerji kazandırır. Diyet uygularken de vücudumuzun belirli oranda enerjiye ihtiyacı vardır.

Niasin: Vücudun karbonhidratı kullanmasına yardımcı olur. Cilt sağlığı için gereklidir. Sinir sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder. Hazmı kolaylaştırır, metabolizmayı hareketlendirir. Kolesterolü düzenlemesi açısından son derece faydalı vitaminlerden biri olan Niasin, kalp hastalıklarını önler.

Katı yağ: Katı yağlar beslenmede büyük yer tutan, besin değeri yüksek yağlardır. Diğer yağ gruplarına oranla daha tok tutar.

Yağ asitleri: Yağ asitleri günlük hayatta olduğu gibi diyet yaparken de vücudumuzun en büyük ihtiyaçlarından birisidir. Yağ asidinin bir çift hidrojen atomundan fazlası eksik ise, yağ asidi çoklu doymamış yağ asidi olarak adlandırılır. Çoğu bitki yağlarında yüksek miktarlarda bulunmaktadır. Çoğunun kan kolesterolü seviyesinde herhangi bir etkisi olmamakla birlikte diyette doymuş yağ asitleri ile yer değiştirirse faydalıdır. Bununla beraber balık yağında çoklu doymamış yağ asidi olarak adlandırılırlar. Bu yağ asitleri kolesterolü düşürmeye yardımcı olurlar ve bu nedenle faydalıdırlar.

Biyotin: Yağ asitlerinin yapımına yardım eder, sonra bunları karbonhid¬ratlarla birlikte yakarak enerji sağlar.

Diyet lifleri: Lif karbonhidrat içeren yiyeceklerde, sebze ve meyvelerde bulunmaktadır. Bunlar suda çözünülebilen liflerdir. Suda çözünmeyen lifler olan arpa, buğday, kepek ve kepekli prinçte bulunan lifler diyet yaparken çok daha önemlidir. Bu tür lifler suda çözünmediği için şişer ve tokluk hissi verir. Ayrıca bağırsakları temizleyerek sindirimi de kolaylaştırırlar.

Sodyum: Vücudun asit-baz dengesini ayarlamakta yardımcıdır. Aynı zamanda vücutta su tutulmasını sağlar. Sodyum vücuttan terleme ve idrar yoluyla atılmaktadır.

Potasyum: Kasların faaliyetlerinde önemli bir yer tutar. Potasyum aynı zamanda, hücreler içindeki ozmotik basıncın korunmasına katkıda bulunarak hücre içindeki sıvının dışa kaçmasının önlenmesini sağlamaktadır.

Kalsiyum: 70 kg’lık bir vücudun 1.2 kg’ı kalsiyumdur. Bu raka¬mın % 99′undan fazlasını kemikler ve dişler oluş¬turur. Kalsiyumun kemiklerin yapısında yer alma¬sı kadar bazı hücresel etkinliklerdeki rolü de ya¬şam açısından önemlidir. Sinir ve kas fonksiyon¬ları, hormonal etki mekanizması, kanın pıhtılaş-ması hücresel hareketlilik ve benzeri birçok önemli olayda kalsiyumun hayati görevleri vardır.

Folik Asit: Folik Asit; alyuvarların oluşumundaki temel bileşendir ve enerji üretiminde önemlidir. Onu uygun hücre bölünmesi ve kopyalanmasında temel öğe yapan DNA ve RNA sentezlerinde bir koenzimdir.

Selenyum: Sağlıklı bir hayat için gerekli bir mineraldir. Antioksidan özellikleri vardır. Protein ve DNA sentezine katkıda bulunur. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini, karaciğer ve troit bezinin daha iyi çalışmasını sağladığını, iyi kolesterolü arttırdığını gösteren bulgular vardır.
Magnezyum: Vücutta protein sentezlenmesinde, sindirimde ve besinlerden enerji üretilmesinde görev alan önemli bir mineraldir.

Fosfor: Proteinlerin sentezlenmesi, enzimler ve hücrede enerji üretimi ile ilgili kimyasal olaylara katılır.

Pantotenik asit: Vücutta depolanamayan ve suda eriyen bir vitamindir. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizması için gereklidir.

Vitamin B12: Doğru sindirim, besinlerin alınması, protein sentezi, karbonhidrat ve yağ metabolizması için gereklidir.

Vitamin B6: Beyin fonksiyonları, protein sindirimi ve hormonların üretimi için gereklidir. Cinsel hormonları dengeler. Depresyon ve alerjik reaksiyonlara karşı etkilidir.

B2 Vitamini: Karbonhidrat, protein ve yağların enerjiye dönüştürülmesinde yardımcıdır ve antioksidan etkisine sahiptir.

B1 Vitamini: Karbonhidrat metabolizmasında rol oynar. Karbonhidratları parçalayarak vücuda enerji temin eden glikoza dönüşmesini sağlar.

C Vitamini: Bu vitaminin başlıca görevi bağlarını tutan ana protein maddesi olan kolajeni üretmek ve bağışıklık sistemi, sinir sistemi, hormonlar ve besinlerin emilimi fonksiyonlarına destek olmaktır.

K Vitamini: Kanın pıhtılaşmasında görev alan vitamin olarak öne çıkar ve en önemli görevi de budur, yani kanın pıhtılaşmasını sağlamasıdır.

D Vitamini: Kalsiyum ve fosforun sindirim yollarında kullanımı ve emilimi için gereklidir.

E Vitamini: Yağda çözünen önemli bir antioksidandır ve özellikle hücre zarları ve lipoproteinlerde önemli antioksidan işlevler görmektedir.

A Vitamini: Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek cilt sorunlarını engeller. Ayrıca sindirim sisteminde oluşan ülserleri tedavi eder.

DEXX Devam İçeceği içeriği: Protein, Karbonhidrat, Katı Yağ, Doymuş Yağ Asitleri, Doymamış Yağ Asitleri, Çoklu Doymamış Yağ Asitleri, Diyet Lifleri, Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum, Demir, Çinko, Bakır, İyodin, Manganez, Selenyum, Vitamin A, Vitamin D, Vitamin E, Vitamin K, Vitamin C, Vitamin B1, Vitamin B2, Niyasin, Vitamin B6, Folik Asit, Pantotenik Asit, Vitamin B12, Biyotin, Ekmek birimleri.

Her 100 gr için ürünün kalorisi: 290 kJ (69 kkal)

Programının Hedefi Nedir?
Programın asıl hedefi vücuttaki kas oranına zarar vermeden ideal görünümünüze kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.
Ayrıca yeme ve içme tarzınızı düzenlemenizi ve verdiğiniz kiloyu tekrar almamanızı hedefliyoruz.

KİLO KONTROL PROGRAMI
Kilo kontrol programına START ürünü ile başlayacaksınız.
START ÜRÜNÜNÜN KULLANIMI VE SÜRESİ:

İLK İKİ GÜN
200 ml. (mililitre) az yağlı (%1.5) süt ile 4 ölçüm kaşığı START ürünü günde 3 saat ara ile 5 defa alınacak. Bu ürün iki gün kullanılacaktır. Ayrıca bu süre içerisinde günlük 2-3 litre su içilmesi sağlıklı bir diyet için çok önemlidir.

Diyetin başarısı için ilk iki gün çok önemlidir.

ÜÇÜNCÜ GÜN
Üçüncü gün sabah 11′e kadar sabah kahvaltısı yapılacak. Kahvaltıda 2-3 dilim çavdar ekmeği, peynir (bir dilim), reçel veya bal (bir dilim ekmek ile birlikte), haşlanmış yumurta, 5 – 7 adet zeytin, sebzelerden havuç, marul, biber, domates ve salatalık yenilebilir.

Kahvaltıdan 5 saat sonra 2 nci kutuya öğle yemeği yerine başlanacaktır.
Örneğin sabah saat 10.00 ‘da kahvaltı yaptığınızda saat 15:00′de 2 ncikutuyu öğle yemeği olarak alacaksınız.

Tekrar 5 saat sonra yani saat 20:00′de akşam yemeği yerine yine 2 nci kutuyu alacaksınız. 2 nci kutu (büyük kutu) 300ml. (mililitre) az yağlı süt (%1.5) veya yoğurt ile, iki ölçüm kaşığı DEXX öğle yemeği ve akşam yemeği yerine alınacaktır. Başlangıçta büyük kutu 5 saat aralar ile 2 kez alınacaktır. Kendinizi çok aç hissederseniz domates, yeşillik, biber veya salatalık yiyebilirsiniz.

Arada rejimi bozacak yiyeceklerden özellikle sucuk, salam, çikolata, kızartmalar ve meyve ( meyvede şeker olduğu için diyet süresince meyve yememeye dikkat edilmelidir ) yağlı yiyeceklerden uzak durun. Diyetin başarılı olması size bağlıdır.

DİYETİN SONA ERMESİ
Hedeflenen kiloya 3 kilo kalıncaya kadar sadece sabahları kahvaltı yapılacak ve iki öğün DEXX kullanılacaktır.

Amaçlanan kiloya 3 kilo kaldıktan sonra yine en geç sabah 11′e kadar kahvaltı yapılacak.

Bunun ardından 5 saat sonra normal öğle yemeği yenilecek ve akşamları sadece DEXX alınacaktır.

Örneğin: 70 kilo olup 15 kilo vermek isteyen bir kişi, 12 kilo verinceye kadar, sadece kahvaltı yapacak, öğle ve akşam sadece DEXX alacaktır. 12 kilo verip 58 kiloya düştükten sonra verilen kiloların yeniden alınmaması için kahvaltıdan 5 saat sonra ürün yerine öğle yemeği yenilecek DEXX sadece akşam alınacaktır.

Bu uygulama istenilen kiloya varılıncaya kadar devam edecektir.

İstenilen kiloya erişince diyet ürünü kesilecektir. Diyet ürünü ile VERİLEN KİLOLARIN YENİDEN ALINMAMASI İÇİN düzenli yemek yeme alışkanlığının korunması gerekmektedir.

Özelikle sabah kahvaltılarına önem verilmesi gerekir.

Diyet süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. Bunun yanı sıra çay, kahve, içilebilir
( meyve suyu da içilmez ). Şeker ve tansiyon hastaları doktor kontrolünde kullanabilir.

Sağlıklı ideal bir kiloya ulaşmanızı temenni eder, başarılar dileriz.

Genel Tavsiyeler

YAĞLAR
( Sıvıyağ, katıyağ, şeker, çikolata, pasta vs. )
Bunlar sadece tatverebileceği kadar alınır.

1. Örnek:
Bir dilim ekmeğin üstüne ince yağ sürmek.

2. Örnek:
100 gramlık çikolatanın bir sırasını yemek (20 gram ).

PROTEİNLER
Bunlar gizli yağ olan ürünlerdir, orta şekilde yenilir.
( Peynir, balık, sosis, et vs. )

Örnek:
İnce bir dilim ekmeğe ince bir dilim peynir.

KARBONHİDRATLAR
Bunlar bol bol yenilebilecek gıdalardır.
( Meyve, sebze, tahıl ürünler vs. )

DİYETE UYGUN KAHVALTI NASIL YAPILIR?
Karbonhidratlar bölümünden en az iki üç dilim siyah ince ekmek / çavdar ekmeği, istenilirse ekmeğin üzerine az yağ veya krem peynir sürülebilir. Veya dilim peynir, haşlanmış yumurta ve en önemlisi bol bol sebze ( domates, salatalık, biber, havuç, yeşillik vs… ) alınabilir.

DÜZENLİ YEMEK
Düzenli yemek, sağlıklı beslenmek kadar önemlidir.

* Klasik yemek periyotlarına ( kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ) uymaya çalışınız.
Bu vücudunuz için en sağlıklı metotdur.

* Kahvaltınızı en geç saat 11:00′e kadar yapınız. Çünkü bu süre vücudunuzdaki metabolizma değişikliğinin en etkili olduğu zaman dilimidir.

* Günde en az 2 – 3 dilim çavdar – buğday karışımı tahıllı ekmek yiyiniz.

* Tereyağını mümkün olduğu kadar az ve ince bir şekilde ekmeğinize sürünüz. Mümkünse tereyağı yerine az yağlı taze peynir veya az yağlı krem peynir kullanınız.

* Az yağlı peynir, az yağlı sucuk ve salamları tercih ediniz. Bir dilim ekmeği, bir dilim peynir veya bir dilim salam / sucuk olarak tüketiniz.

UYARI: Mümkün olduğu kadar beyaz peynir ve çok yağlı peynirleri ekmeğinizle parça halinde yememeye itina gösteriniz. Peynirleri ince dilimler halinde doğrayıp ekmeğinizin üzerine koyup tüketiniz.

* Yemeklerle sürekli olarak sebze bulundurmaya itina gösteriniz. Yemeğinizin yanında marul, havuç, biber, salatalık, domates gibi sebzeleri bulundurmanın sağlığa yararlı olduğunu asla unutmayınız.

*Yemeklerinizin yanında az yağlı yoğurt tercih ediniz.

* Meyveleri mümkün olduğu kadar öğünler ile birlikte alınız, ara öğün yerine almayınız.

Öğle yemeğini kahvaltıdan yaklaşık 5 saat sonra yemeğe çalışınız. Bu yemek periyodunu sürekli sabit tutmaya gayret gösteriniz.

* Öğle yemeğinde de mümkün olduğu kadar az yağlı yiyecekleri ve gıda maddelerini tüketmeye dikkat ediniz.

*Yemeğin ana bölümünü patates, pirinç, makarna, baklagiller, ekmek gibi doyurucu malzemelerden meydana gelmesine itina gösteriniz.

* Öğle yemeğinde tabağınızın en küçük yerine et, balık ve yumurta almalıdır. Öğün başına uzmanların tavsiye ettiği et ve balık porsiyonunun ağırlığı 250 – 300 gram arasındadır. Buna dikkat edilmesi, sağlık açısından önemlidir.

Önemli: Az yağlı et ve balık cinslerini tercih ediniz ( tavuk ve kanatlı hayvan etlerinde, etlerin derisini yemeyiniz, böylece yağ oranını azaltmış olursunuz ).

* Sofranızda mümkün olduğu kadar fazla deniz balığı bulundurmaya çalışınız. Çünkü bu tip balıklar vücut için sağlıklı yağları içermektedir. Omega3 olarak nitelendirilen bu yağların oranizma üzerindeki çok olumlu etkileri bulunduğu unutulmamalıdır.

Akşam yemeğini öğle yemeğinden yaklaşık beş saat sonra yemeye çalışınız. Bu yemek vaktini sürekli sabit tutmaya gayret gösteriniz.

* Akşam öğünlerinde ağır ve fazla yemeyiniz.

* Çavdar buğday karışımı ekmek, sebze, salata, meyve, az yağlı peynir, az yağlı sucuk / salam ve az yağlı yoğurt gibi hoşunuza giden yemekleri tercih ediniz.

* Son yemek öğününün, yatağa girmeden 2 – 3 saat önce alınmış olmasına dikkat ediniz.

Önemli: Susuzluğunuzu gidermek için çok su, az şekerli çay veya meyve suları karışımı maden suyu ( soda ) içiniz. Günlük içecek miktarının ortalama 2 – 3 litre olmasına itina gösteriniz.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 892 alışverişten %97 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X