Yardım Satış Yap

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün

(#85028373)

1000m Performanslı 10x21

Benzer Ürün
Aradığınıza çok benzeyen bir ürün var!
Heider AF1 Akıllı El Feneri ve Gece Lambası

Heider AF1 Akıllı El Feneri ve Gece Lambası

(#156736360)

2 Yıl Garantili Manyetik Kablosuz Işıldak

Kargo
: Ücretsiz - Aynı Gün Kargo
Durum
: Sıfır ürün

21,90 TL

Benzer Ürünler
 • : GümüşRenk
 • : SıfırDurum
 • Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün
 • Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün (#85028373)

  1000m Performanslı 10x21

 • 49,00 TL

  Ücretsiz Kargo - Sıfır Ürün

Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün
Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün Heider CD2 Monocular Mini Katlanabilir Dürbün

 

"KALİTELİ YAŞAM, KALİTELİ ÜRÜN VE KALİTELİ HİZMET İLE MÜMKÜNDÜR

 

 

 

 

 

İster Maç İzleyin İster Gökyüzü

 

( Saat 14:00 Öncesi Alınan Siparişler Aynı Gün İçinde Kargoya Verilir )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Heider’in kısa bir süre önce çıkardığı profesyonel siyah modeli 1000 Metre  performanslı Dürbün, amatör ve uzman kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmıştır. Heider CD2’nin özel alaşım metal gövdesi ışık yansıma önleyici siyah anodize özelliğine sahiptir.


Amatör ve profesyonel kullanıcılar, polis, askeri personel ve güvenlik hizmeti kullanıcıları için yenilik yaratan bu dürbün rahatlıkla çantada ve cepte taşınabilir.

Avcıların da gözbebeği olan Heider CD2, avın daha görünür bir mesafede olması anlamına gelir.  Özellikle yakın mesafeli avcılık bunun en güzel örneğidir. İşte Heider CD2’in farklı olduğu nokta da tam burasıdır. Çok hızlı ve pratik odak ayarı özelliği olan bu eşsiz ve süper kaliteli dürbün, ihtiyaçlara hızlı bir şekilde pratik cevap verir.  Ayrıca en ufak yansımanın bile avcıların dikkatini dağıttığı durumlar göz önüne alınarak tüm gövde siyah renkte tasarlanmıştır. 

Heider CD2, maksimum optik performans sağlar. Hızlı odak ayarı, 10x21 büyütme gücü ile birleşerek kullanıcısına çok geniş bir alanı seyredebilmenin konforunu sunar.


Bir Alman tasarımı olan süper görüş mesafeli bu mini dürbün iddialı uzak görüş mesafesi kadar kısa mesafeler için de kullanılabilir. Seyahat, tatil, ev içi kullanım, spor faaliyetleri, acil durumlar başta olmak üzere neredeyse sınırsız bir kullanım alanı sunar. Son derece kompakt ve hafif tasarıma sahip bu katlanabilir mini dürbün piyasaya sürüldüğünden bu yana özellikle avcılar ve doğa gözlemcileri tarafından vazgeçilmez bir ürün olarak değerlendirilmiştir.

Yüksek ışık geçirgenlik özellikli Porro prizmaların kullanımı, Heider CD2 için 10x21 performansında küçük ve kompakt bir tasarıma sahip olmasını teknik olarak mümkün kılmıştır. 21 milimetrelik lens çapı, yenilikçi optik sistemi ve yüksek kalite kaplamaları ile birlikte ışığın yetersiz olduğu anlarda bile, yüksek kontrast doğal renklere sahip görüntü alınmasını sağlar. Heider patentli bu ürün, kullanışlı ve Hızlı Yakın Odaklama(QCF) özelliği sayesinde ön taraftaki objektif lensine doğru odaklama dümenini çevirerek 360° derece yakın odaklanmadan sonsuzluğa kadar ayarlanabilir.

Sağlam siyah metal gövdesi ve kaygan olmayan kauçuk yapısıyla dikkat çeken Heider CD2,özel sızdırmazlık teknolojisi sayesinde 5 metre derinliğe kadar su geçirmez yapısı tozların ve suyun içine girmesini engeller.Gözlük kullananlar için geniş görüş açısını görmelerine olanak sağlayan genişletilmiş göz ferahlığı mesafesi bulunmaktadır. Döner adaptörü kullanıcıların özel ihtiyaçları için kolay ayarlanabilir.

Çanta ve askısı mevcuttur.

 
Kullanım Alanları
 
  AVCILIK
  SEYAHAT
  ASTRONOMİ
  SPOR
  GÜVENLİK - POLİS - ASKERİYE
  ŞEHİR GÖZLEMCİLİĞİ
  KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ
  DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
  YELKENCİLİK
  TİYATRO VE MAÇLAR
 
 
Teknik Bilgiler
 
  Büyültme Gücü : 10x
  Ön Lens Çapı : 0.98 in. / 25 mm
  Göz Bebeği Çıkış Çapı : 0.12 in / 3.1 mm
  Göz Ferahlığı : 0.47 in. / 12 mm
  Görüş Alanı : 96 metre / 1000 metre (6.5°)
  Odaklama Sistemi : Merkezi Odaklama
  Sistem : Monoküler Porro Prizma
  Rölatif Parlaklık : 9,6
  Çalışma Sıcaklığı : 14° up to 113° F -10° up to +45° C F
  Su Geçirmez : 16.4 ft / 5 Metreye Kadar Su Geçirmez
  Boy x Genişlik x Derinlik : 3.62 x 2.24 x 1.73 in. 92 x 57 x 44 mm
  Tasarım : Heider Tasarım (Almanya)
  Mercek Kaplama : Fazlı Kaplama. Tam Çoklu Kaplama
     
  DİĞER ÖZELLİKLER  
  Alacakaranlık Faktörü : 14,1
  Gerçek Görüş Alanı (°) : 6,5
  Yüzey Maddesi : Kauçuk Koruma
  Işık Kuvveti : 9,6
  Renk : Siyah
  Sıçrama Koruması  
     
  PAKET İÇERİĞİ  
  1 adet 10x21 Mini Katlanabilir Dürbün
  1 adet Taşıma Çantası
  1 adet Mercek Temizleme Bezi
 

 

Dürbün Nedir?
Uzaktaki cisimleri yaklaştırıp büyülterek iyi görünmelerini sağlayan optik alet. Adrian Metaus (1571 - 1635) adlı Holândalı bir gözlükçü tarafından icat edilen ve bir yıl sonra (1609) ünlü italyan bilgini Galieo Galilei (1564 - 1642) tarafından geliştirilmiş olan dürbün, yakınsak merceklerin yaklaştırıp büyütmesinden faydalanılarak yapılmıştır. Başlıca iki çeşidi vardır:

Gök Dürbünü: Yıldızlar âlemini incelemekte kullanılan gök dürbünü, birbirine olan uzaklığı değişebilen iki yakınsak mercek sisteminden meydana gelmiştir (objektif, oküler). Objektif, odak uzaklığı büyük olan ve iyi görüntü veren yakınsak bir mercektir. Sonsuz uzakta bir yıldızın görüntüsünü, odak düzleminde hakikî, küçük ve ters olarak verir. Oküler ise, objektifin verdiği küçük, ters ve hakikî görüntüyü incelemeye yarayan bir büyüteçtir. Bunun verdiği görüntü, zahirî, büyük ve terstir. 

Yer Dürbünü: Gök dürbünü ters görüntü verdiği için yerdeki cisimleri incelemekte kullanılamaz. Gök dürbünündeki bu kusur, yer dürbününe eklenen ve doğrul taç denilen yeni bir yakınsak mercekle giderilmiştir. 

Objektif, gök dürbününde olduğu gibi, çok uzak cisimlerin görüntülerini odak düzlemine düşürür. Ters olan bu görüntü, eklenen doğrul taç yakınsak merceği ile doğru hale gelir ve bu görüntüyü bir büyüteç gibi inceleyen objektifte görüntü belirir. 

Düz görüntü elde etmek için kullanılan yer dürbününün boyu, her yerde kullanılmasına elverişli olmayacak kadar uzun olduğundan, bunun yerine Galileo dürbünü kullanılır. Galileo dürbününde, görüntüyü düzeltmek için ıraksak bir mercek, aynı zamanda oküler olarak kullanılır. 

Gök dürbünü rasathanelerde, gözlem dürbünü olarak kullanılır. Yer dürbünü, sabit dürbün olarak, uzakta bulunan küçük cisimlere bakmak için çoklukla gemilerde kullanılır. Galileo dürbünü ise, tiyatrolarda, spor müsabakalarında v.b. kullanılmaktadır. Galileo dürbünü ile düzeltilmiş olan ve daha kullanışlı hale getirilen yer dürbününe, doğrul taç mercek yerine iki prizmadan meydana gelmiş başka bir doğrultaç koymakla Prizmalı dürbün de yapılmıştır. 1850 yılında bir Fransız topçu subayı olan Porro tarafından bulunan prizmalı dürbün, bugün en çok kullanılan bir dürbündür. 

Dürbün, temelde kullanıcılarına tek mercekli teleskoplardan daha gelişmiş bir derinlik ve mesafe hissi sağlamak için her biri kullanıcının tek gözüne gelecek şekilde yerleştirilmiş ve aynı noktayı göstermek üzere yanyana konumlandırılmış iki özdeş teleskoptan oluşan bir optik araçtır. Gerek yeryüzü, gerekse gökyüzündeki objelerin gözlemlenmesinde faydalanılan dürbün, taşınabilir ve hafif oluşuyla kendisine bir çok kullanım alanı bulmaktadır. 

Büyültme Gücü
Temel işlevi gözle görülmesi zor, uzak objeleri yakınlaştırmak olan bir alet için, büyütme faktörü elbette ki en temel optik özelliklerin başında gelmektedir. Dürbün konusuna ilgi duyan amatörlerin ilk karşılaşacağı kavram, dürbün modelleri üzerinde yer alan 8x40, 7x50 şeklindeki ibarelerdir.Birde zoom yapma özelliğine sahip dürbünler vardır 8-24 x 50 - 12-60 x 70 (Only Soligor).

Dürbün dünyasında sıklıkla karşımıza çıkacak olan bu ifade, iki önemli parametreyi ifade eder: ilk rakam büyütme gücünü, ikinci rakam ise objektif açıklığını belirtmek için kullanılır. Örneğin 7x50 bir dürbün, 7 kat büyütme gücüne, 50mm objektif açıklığına sahiptir. Zoom dürbünlerde ise 12-60 x 70 ,12 kat büyütmeden 60 kat büyütmeye kadar zoom yapma olanağı vardır. Bu da 12/60 kat yaklaştırmada 1000 m./83 m.-1000 m./16 m olacaktır. 20 kat ve üstü yaklaştıran dürbünlerde ayak kullanılması tavsiye edilir. 

Unutulmaması gereken nokta, büyütme gücü arttıkça yada açıklık azaldıkça parlaklığın düştüğüdür. Yüksek büyütme faktörüne sahip dürbünler, karanlık cisimleri göstermekte zorlanabilirler. Bu nedenledir ki, amatör astronomlar dürbünde yüksek büyütmeden ziyade ışık toplama gücüne önem verirler. 

Büyütme gücü ve görüntü netliği açısından tatmin edici bir sonuç sağladığı için 7x30 günışığında en çok kullanılan dürbün tipidir. Gece kullanımı içinse, aynı tip dürbünün 50mm açıklığa sahip modelleri tercih edilebilir. 
Büyütme gücü ve açıklıkla ilgili daha net bir karşılaştırmayı, aşağıdaki tabloda bulmak mümkündür:

Diğer Kavramlar
Büyütme faktörü ve ışık toplama gücünün yanı sıra, belli bazı özellikler, piyasada satılan çok çeşitli marka ve modeller arasında fark yaratmakta, bazı özelliklerin eksikliği yahut yetersizliği cihazın kalitesini ortaya koymaktadır. Alışverişimizde dikkate almamız gereken kriterleri değerlendirmeden önce, bu özellikleri kavramamıza yardımcı olacak özel terimlerin kısaca üzerinden gidelim: 

Kaplama Malzemesi
Kaplama, optik araçlarda görüntü kalitesini artırmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. Prizmaların, merceklerin üzerinde ince nesnelerin buharlaştırılması yoluyla gerçekleştirilir. Kaplama sayesinde ışık kayıplarının önüne geçilir, görüntü netleştirilir. Uygun ve kaliteli kaplama, çoğu optik cihazda olduğu gibi dürbünlerde de kaliteyi belirleyen önemli unsurlardandır. 

Odaklama
Fotoğraf makinesi, teleskop gibi cihazlarda da karşımıza çıkan odaklama kavramı, dürbünler için de önemli ayarlardan biridir. Çevrilebilir bir ayar düğmesi ile mercek uzaklıkları ayarlanarak bakılan nokta için olası en net görüntü elde edilir. 

Merkezi Odaklama Ayarı 
İkili bir dürbünde merkezi odaklama ayar aparatı, her iki parçanın netliğini tek hareketle, aynı anda ayarlamak için kullanılır. İki göz için netlik ayarının, ayrı parçalarla yapıldığı modeller mevcuttur. 

Çıkış Deliği
Çıkış deliği, objektif lensin çapının büyütme katsayısına oranlanarak bölünmesiyle ulaşılan optik bir değerdir. Büyük çıkış deliği, düşük ışık koşullarında parlaklık avantajı sağlarken, esas dikkat edilmesi gereken konu çıkış deliğinin göz merceği ebadına tam uygunluk göstermesidir. Bu uyum, insandan insana farklılık gösterebilirken, günümüzde dürbün çıkış deliği boyutları 3-7 mm arasında değişmektedir.

Görüş Alanı
Görüş alanı, belli bir noktaya netlenmiş dürbünümüzün, netlik noktası çevresinde net görebildiği alanın tümünü işaret eden bir ölçüdür. Dürbün görüş açısı arttıkça, görüş alanı genişler. Hızlı hareket eden objeleri gözlemlerken geniş görüş alanına sahip dürbünler kullanılmaldır. 

Dioptrik Düzeltme 
Dioptrik düzeltme, çeşitli göz kusurlarına sahip kullanıcıların, dürbünde kendilerine özel netlik ayarı yapabilmelerine olanak tanıyan bir araçtır.  

Objektif 
Dürbünün baş tarafında bulunan ve farklı cam kombinasyonlarından oluşan büyük lenslerdir. 

Çözümleme Gücü
Optik cihazların, gözlemlenen objeyi nokta nokta tekrar oluşturarak net bir şekilde gösterebilme yeteneğidir.

0
0
2
1
3
7

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
 • Satıldığı Bölge
 • :İstanbul
 • Gönderim Alanları
 • :Tüm Türkiye'ye gönderilir
 • Kargo Ücreti
 • :Ücretsiz Kargo!
 • Kargo Süresi
 • :Saat 14:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.
 • Kargo Şirketleri
 • :PTT Kargo
Tüm sorulara bak | Soru sor Satıcıya Sorulan Sorular (9)
 • S: Ürünün durumu nedir?
 • C: Ürünün durumu: Sıfır
 • S: Ürün nereden gönderiliyor?
 • C: Bu ürünün gönderildiği yer: İstanbul.
 • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
 • C: Bu ürünün kargo ücretini "Satıcı" öder.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi

Sayfanın başına dön