Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

ARDAHAN/KARS'IN ESKİ KAŞAR PEYNİRİ

(#52645194)

YILLARIN MÜKEMMEL LEZZETİ MUTLAKA DENEYİN

77sayit (120)
Satıcının Diğer Ürünleri 77sayit
 • Fotoğraf 0
 • Fotoğraf 1
 • Fotoğraf 2
 • Fotoğraf 3


LÜTFEN OKUMADAN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN!!!!!!!!!


PEYNİRİMİZİN ÖZELLİKLERİ:

 Peynirimiz üretiminden sonra 15 gün ile 20 gün arası depomuzda serin havada güneş görmeden beklemiş ve vakumlanmadığı için eskime sürecine girmiş olan eski kaşardır. Ama daha taze kıvamında sayılır bekledikce küflenmeye başlayacaktır.

            Ardahan ili coğrafyasının verdiği özellik ve iklim koşullarından dolayı yılın büyük bir bölümünü kar altında, kalan aylarını da yağmurlu ve yarı güneşli olarak geçirmektedir. Bu sebep ten dolayı bahar ve yaz aylarında ot miktarı oldukça fazla ve çeşide sahiptir. Hayvanlar kışın bitmesine müteakip yaylaya çıkarılmakta ve sürekli olarak doğal ortamda beslenmektedir. Kış aylarında ise bölge halkının yaz aylarında tedarik ettikleri kurutulmuş otlarla beslenmektedir. Süt yemi vb. ürünler genellikle kullanılmamakta hayvanlar tamamen doğal olarak beslenmektedirler. Bundan dolayıdır ki sütler oldukça sağlıklı lezzetli ve yağlıdır buna bağlı olarak da süt ürürünle ri çok kaliteli ve lezzetlidir. Ardahan ilinde eski kaşar peynirciliği oldukça kaliteli ve bilinçli olarak yapılmaktadır. Bölgenin en iyi ve temiz kaşarcılığı ilimizde yapılmaktadır. Genelde Kars kaşarı olarak bilinse de bu ürün Ardahan iline has bir peynirdir ve kalitesi ve temizliği doğallığı ile Kars ilinin önündedir. Kaşar peyniri yapımı gereği çok hileli yollarda yapılabilmekte insanlar kandırılabilmektedir. Hele bu peynir küflenme aşamasında doğal ortamda bulunmasa ve hileli yollarla küflendirilirse oldukça zararlı olmaktadır. Eski kaşar ancak doğal olarak zamana bırakılıp küflenmeye bırakılırsa oldukça yararlı ve lezzetli olmaktadır. Sizlere yapılan hileleri anlatmaya kalksam sayfalar dolusu yer tutacaktır. Siz müşterilerime tavsiyem güvenmediğiniz ve tanımadığız yerlerden alış veriş yaparak sağlığınızı tehlikeye atmayın veya hileli ürünler alarak paranızı da çöpe atmayın. Unutmayalım ki bir ürünün pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kimseye hakkından fazla ödeme yapmayın Süt ürünlerinde sitede oldukça fahiş fiyatlara satış yapılmaktadır. Aldanmayın ve paranızı haksız kazanç yapanlara kaptırmayın bende bu satışlardan kar elde ediyorum o fiyata satanlarda, artık kıyaslamasını siz yapın. Tabiî ki ucuz olsun diye hijyenik ve doğal olmayan ürünlerle de sağlımızı tehlikeye atmayalım. En iyi kararı tüketici ve üretici olarak bizler vereceğiz.

PEYNİRİMİZİN YAPILIŞI:

 

İşini iyi bilen ve yılların tecrübesine sahip olan ustalar tarafından eski kaşar peynirimiz 10/11 kilo inek (Koyun veya Keçi sütü katılmadan) sütünden 1 kilo kaşar peyniri olarak imal edilmektedir. Peynirin yapım aşamasından içerisine kesinlikle herhangi bir katkı maddesi katılmadan %100 doğal olarak üretimi yapılmaktadır. Peynir mayalananda sonra kalıplara dökülmekte ve bir süre sonra kalıplardan alınarak raflarda beklemeye bırakılmaktadır. Peynir bu bekleme sırasında eskime sürecine girmekte ve doğal olarak küflenmeye başlamaktadır. Bu küflenme süreci 10 ile 15 gün sonra başlamaktadır ve bu süreç 1 yıla kadar uzanmaktadır. Peynir ne kadar süre beklerse lezzeti o kadar artmakta ve kalitesi yükselmektedir tabiî ki doğal ortamında olmak suretiyle. Üretilen peynirin bir kısmı da vakumlanarak taze kaşar olarak satılmaktadır. Vakumlu taze kaşar ile açıkta bırakılan taze sayılabilecek yani daha küf atmamış eski kaşar arasındaki far ise açıkta olan kaşarın daha kuru olmasıdır sebebi açıkta olduğu için suyunun çekilmeye başlamasından dolayıdır. Eski kaşara istenirse 1 hafta içerisinde üzerinde çok miktarda küflenme yaptırılabilir işte bu kaşar sağlığı tehlikeye atar çünkü bu tür küflenme bakteri üretmekte ve gıda zehirlenmesi yapmaktadır. Yani küflü olan her kaşarda uzun süre beklemiş anlamına gelmez bu ayrımı ancak kaşardan anlayan insanlar fark edebilirler lütfen dikkatli olalım sağlımızı tehlikeye atmayalım.

SAKLANMASI VE TÜKETİLMESİ

Peynirimizi çok miktarda aldıysanız ve uzun süre tüketemeyecekseniz, serin bir ortamda güneş ışınlarına maruz bırakmadan istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Ama peynirinizi kesinlikle derin dondurucu ve buzluklara koymayınız bir süre sonra acıma yapacaktır. Buzdolaplarında muhafaza edecekseniz yemek kokularının sinmemesi için kâğıda sararak saklamalısınız ama bu gazete vb. kâğıtlar olmasa daha sağlıklı olacaktır. Eğer kaşarınızı kestiyseniz kesilen kısmın kurumaması için streçe sararak dolapta saklamalısınız. Kaşarımızı soframıza koymadan önce yiyeceğimiz miktarı kadarının üzerindeki kabuklanmış kısmı çok ince bir şekilde sıyıralım ve öyle yemeye başlayalım, çünkü dış kısmı açıkta kaldığından dolayı kirlenmelere maruz kalabilmektedir

ESKİ KAŞAR PEYNİR KALIPLARIMIZ

KÜÇÜK BOY: 1,5 ile 2 kilo arasındadır. Bu ebattaki peynirimiz genellikle fazla bir bekleme sürecine girmeden taze kıvamında tüketilmektedir. Ve sürekli satışta olan ürünümüzdür.
ORTA BOY: 3 İle 5 kilo arasındadır. Bu ebattaki peynirimiz de genellikle fazla bir bekleme sürecine girmeden taze kıvamında tüketilmektedir ama zaman zaman uzun süre beklemiş kalıplarımız olmaktadır ve satışa sunulmaktadır. Sürekli satışta olan ürünümüzdür. Ve toplu miktarda sipariş veren Müşterilimize genellikle gönderilir.                                           

BÜYÜK BOY: 10 İle 15 kilo arasında olmaktadır. Bu ebattaki peynirimiz uzun süre beklemeye bırakılır ve satışı eski olarak yapılmaktadır. Çünkü uzun süre beklemeye en uygun olan peynir kalıbımız bu peynirimizdir. Peynir eskime yaparken içerisindeki suyunu da dışarı atmaktadır ve bu küçük kalıplarda çatlamaya ve içerilere doğru kuruma miktarının fazla olmasına neden olmaktadır ama bu boydaki kalıplarda bu sorun yaşanmamaktadır. Peynir bekledikçe kıvama gelmekte ve lezzetine lezzet katmaktadır. Bu kalıptaki peynirimiz olduğu zamanlarda satışa sunmaktayız. Sürekli dükkânımızda bulunamamaktadır. Bu peynirimizin fiyatı diğerine göre daha pahalıdır.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ

KÖY PEYNİRİ: Bu peynirimiz yine aynı mandıramızda inek sütünde sağlıklı ortamda ve beyaz peynir kalıpları şeklinde üretilmekte fakat büyük kovalarda muhafaza edilmektedir oldukça lezzetli ve yağlı bir peynirimizdir.

                                                                                              KİLO FİYATI: 13TL.

TEREYAĞI: Tuzsuz olarak kahvaltılık için üretilmektedir. Paketlenmemiş açık olarak satışa sunulmaktadır. Tereyağımızda diğer ürünlerimiz gibi %100 olarak katkı maddesi kullanılmadan tamamen doğal ve saf olarak üretimi yapılmakladır. İçerisine diğer yağlardan kesinlikle katılmamaktadır.

                                                                                              KİLO FİYATI: 14TL.

ÇEÇİL PEYNİRİ: Bu peynirimiz genelde böreklik olarak kullanılmaktadır ama kahvaltılık içinde oldukça güzel ve lezzetli bir peynirdir. Az yağlı ve tel şeklindedir. Bu peynirimizin küflenmiş olanı da bulunmaktadır. Küflü olanı kahvaltılık olarak tüketilmektedir. Bu bölgemize has bir tüketim şeklidir genelde küflü olarak satışımız yoktur ama isteyen müşterilerimize göndermekteyiz

                                                                                              TAZE KİLO FİYATI: 12 TL.

                                                                                               KÜFLÜ KİLO FİYATI: 14 TL

KAZ: Bölgemizde kaz üreticiliğe oldukça yaygın durumdadır. Kaz etinin ne kadar lezzetli olduğunu sanırım yemeyen bir insanın anlaması mümkün değildir. Çok lezzetli ve sağlıklı bir eti bulunmaktadır. Kaz etlerimiz Belli dönemlerde satışı yapılmaktadır. Ve bu süre kısa bir zamandır. Herkese mutlaka yemesini tavsiye ederim. 1 Adet kaz ortalama 1/5 ile 2 kilo arasındadır.

                                 KİLO FİYATI: 50 TL.

Not: Diğer ürünlerimizden siparişinizi vermek için tutar değerinden alım yaparak mesaj ile almak istediğiniz ürünleri bildiriniz.Siparişlerinizde kalacak olan para üzerleri isteğiniz doğrultusunda istediğiniz bir ürün ile denkleştirilecek veya koli içerisine konularak size iade edilecektir.

            Ürünlerimizi beğenmediğiniz takdirde hemen iade edebilirsiniz.

SİZİN SAĞLIĞINIZ BİZİM SAĞLIMIZ YEMEDİĞİMİZİ BAŞKASINA YEDİRMEYİZ

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
                                                                           AFİYET OLSUN

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Henüz yaptığı bir alışverişi yok.

Satışları için aldığı yorumlar ()

Sayfa Başına Dön
X