Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Eğriçayır Oğul Balı 450gr

(#69434969)

Org.Sertifikalı, Dünya'nın En iyi 2. Balı Ödülü

Satıcının Diğer Ürünleri bahariyeshop
Son Gezdiklerim
Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 0

Eylül 2009 da Fransa'nın Montpellier kentinde düzenlenen Apimondia 2009 (Dünya arıcılık kongresi) kongresi bal yarışmasında balımız,  bal uzmanlarından ve gurmelerden oluşan jüri tarafından,  polifloralı bal kategorisinde dünyanın en kaliteli ve lezzetli üçüncü balı seçilmiş ve bronz madalya ile ödüllendirilmiştir.

2010 yılında APIMEDICA da gümüş madalya ve 2011 yılında Itlaya da BİOLMİEL de gümüş madalya da daha sonraki ödüllerimizdiR

GİTTİGİDİYOR'A ÖZEL ŞARTLARLA 12 AYA KADAR PEŞİN FİYATINA TAKSİTLE SATIN ALABİLİRSİNİZ

 

Kaliteli bal üretmek için iyi güneşe ve bol mineralli kurak toprağa ihtiyaç vardır. Akdeniz gibi güneşi bol ve yazları gçen yörelerde bitkiler hayatta kalabilmek için topraktan olmayan suyu almak zorunda kalırlar. Kurak iklim bitkileri suyu az aldı için nerkarıda da az salgılarlar ama aroması ve minerali diğer yağmurlu bölge bitkilerinden toplanan ballardan çok daha yoğundur.Kurak ve yüksek Toroslarda üretildiğinden Eğriçayır balının tadı ve kokusu diğer ballardan oldukça farklıdır.


Sabah ve akşam bir tatlı kaşığı Eğriçayır balı alarak vucudunuzun ihticı olan minerali ve vitamini karşılayabilirsiniz..

 

Oğul arı kolonileri tarafından üretildiği için enzim değerleri oldukça yüksektir. 

Oğul arı, koloni olarak yaşayan mevcut arılardan baharda  ayrılan genç kralice ve genç işci arılar tarafından oluşturulan yeni arı kolonisine denir. Arı kolonilerinin çoğalması ogul arılar ile olur. Oğul arı kolonisinden ilk yıl hasat edilen bal 'Ogul Balı' olarak isimlendirilir. Oğul balı genç arılar tarafından yapıldığından diğer ballara göre daha fazla enzim içerir. 


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 257 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X