Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

KEFİR MAYASI - KEFİR TANELERİ - KARGO BEDAVA!

(#32180575)

EN DOĞAL EN GÜVENİLİR EN ÇOK SATAN KEFİR MAYASI

berilshop (599)
Satıcının Diğer Ürünleri berilshop
 • Fotoğraf 0
DOĞAL KEFİR MAYASI - KEFİR TANELERİ
En Doğal, En Güvenilir, En Çok Satan Kefir Mayası

Paket İçeriği:
- Sağlıklı Cam Kavanozda, 1 Litre Kefir yapmak için Maya
- Kefir yapımını anlatan renkli tarif
- %100 memnuniyet garantisi!
 
Yurtiçi Kargo ile Türkiye'nin Her Yerine
Kargo Bedava! Teslimat süresi 1 gün.
 

"1 seneden fazla bir süredir,  Türkiye'nin bir çok yerine 100'ün üzerinde kefir mayası satışı gerçekleştirdik. Gerek mayanın kalitesi, gerekse de paketleme ve hizmetimiz konusunda çok olumlu yorumlar aldık. 
Lütfen siparişinizi vermeden önce ürün ve dükkan yorumlarımıza bakınız.  
Bizi tercih eden herkese teşekkür ederiz..."
- BerilSHOP -


"Ürün ve hizmet kalitesi açısından farklıyız. Satış öncesinde ve sonrasında, aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Kefirin üretim ve mayanın saklama talimatlarına uyduğunuz müddetçe ürünümüzden memnun kalacaksınız. Bunun %100 garantisini veriyoruz!"
 
Not: Gönderilecek kefir mayası, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü'nün kefir kültüründen çoğaltılmaktadır. Maya düzenli olarak üretilmekte ve günlük süt ile mayalanmaktadır. 

"Kefir tüketin, vücut direnciniz düşmesin!"
 Kafkasların yaşam sırrı olarak bilinen ve bağırsak florasını düzenleyen, vücut direncini arttıran bir içecek olan kefir, düzenli olarak içildiği taktirde, kabızlık, şişkinlik, halsizlik gibi durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. 
Marketlerde 1 litresi 3-4 TL'ye satılan gençlik iksiri kefir içeceğini siz de evinizde sürekli ve doğal bir şekilde yapabileceksiniz. Daha ucuza ve sağlıklı olarak... Kefir mayanız, canlı mikroorganizmalardan oluştuğundan; siz düzenli olarak kefir içeceğini ürettikçe kefir mayanız da zamanla çoğalacaktır. 

"KEFİR İLE MUTLU VE SAĞLIKLI GÜNLER!"

Kefir Nedir?
Kefir Kafkasya’ da yaşayan insanların sıklıkla kullandıkları sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir süt ürünüdür.

Kefir Mayası Nerede Bulunur, Nerede Satılır?
Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da yapılmaya başlanmış ve ülkemizde de Ziraat Fakültelerinin Teknolojisi bölümlerinde üretilmekte olup, sınırlı miktarda satışı yapılmaktadır.

Kefir Nereden Gelir?
Kefirin anavatanı Kafkaslardır. İlk kez Batı Asya’ da Türkler tarafından yapılan ve günümüzde pek çok ülkeye yayılan fermente bir süt ürünüdür. Kafkasyalılar kefiri su yerine içmekte ve gençlik iksiri olarak kullanmaktadırlar. Kafkaslardan dünyanın her tarafına yayılan Türkler bu içeceklerini beraberinde dünyanın her tarafına götürmüşler ve yaymışlardır. Şu anda bilimsel araştırma yapan fakülteler başta olmak üzere kuruluşlar kefirin faydaları üzerinde ciddi çalışmalar yapmakta ve önemli sonuçlara ulaşmaktadırlar.

Kefirin Faydaları Nelerdir?
Kefir, vücudun temel fonksiyonlarında ve çeşitli faaliyetlerinde kullanılan mineraller ve esansiyel aminoasitler bakımından zengindir. Kefirde bulunan proteinler kısmi sindirimi yapılabilen ve bu nedenle vücut tarafından kolay değerlendirilebilir yapılardır. Kefirde bol miktarda bulunan ve esansiyel amino asitlerden bir tanesi olan triptofanın , mineral maddelerden kalsiyum ve magnezyumun sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğu bilinmektedir.Vücudumuzda en çok bulunan ikinci mineral madde olan fosfor, hücre gelişimi ve enerji ihtiyacının karşılanması için karbonhidratların , yağların ve proteinlerin kullanımında kolaylık sağlamaktadır. Kefir B12 , B1 ve K vitamini bakımından da zengindir. B u vitaminlerin yeterli alınması durumunda gerek böbrek, karaciğer ve sinir sistemine gerekse deri rahatsızlıklarına sayısız fayda sağladığı bilinmektedir.

Kefiri Kimler İçebilir?
Kefiri yaşı ne olursa olsun her yaştaki insan kullanabilir. Yan etkisi yoktur. Çocuklara bile rahatlıkla verilebilir.
Kefir Mayası Nedir, Nasıl Elde Edilir?
Kefir Tanesi; fındık yada buğday büyüklüğünde, renkleri beyaz, beyaz-sarı arasında küçük karnabahar veya patlamış mısır görünümündedir. Boyutları 0,5-3 cm arasında değişir. Taneler sütü fermente edici rol oynar, en önemli özelliği; fermantasyon sonunda süzülerek tekrar kullanılabilmesidir.

Kefir Nasıl Yapılır?
Kefir içeceğini evde üretmeniz için ihtiyacınız olan şeyler;
- 1 Litre Taze Günlük Süt (Marketlerde satılan 3 gün ömürlü günlük sütlerden kullanabilirsiniz),
- Kefir Mayası Taneleri (gönderilecek kefir mayası, 1 litre kefir içeceği mayalamak için yeterlidir, mayanız fazlalaştıkça, süt miktarını arttırabilirsiniz),
- Cam Kavanoz,
- Büyük Plastik bir Süzgeç ve Tahta Kaşık

Mayayı bir kez aldınız mı, sürekli olarak kefir içeceğini yapabilecek ve mayanın miktarını zaman içerisinde arttırabileceksiniz. Böylece ilerki zamanlarda daha fazla kefir içeceği üretebileceksiniz. Kefir içeceği ürettiğiniz müddetçe, Kefir taneleriniz 2 haftada 1.5 kat kadar büyüyecek.
Kefir yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kefirin kesinlikle metalle temas etmemesi. Cam veya plastik kaplar kullanmak gerekiyor, tahta ya da plastik kaşık, plastik süzgeç, vs..

Cam veya plastik kavanozun içerisine kefir mayası konur ve üzerine oda ısısında beklemiş olan süt dökülür.

Kavanoz, üzerinde bir miktar boşluk kalacak şekilde kapatılır.


Kavanozun etrafı sarılarak, güneş almayan bir yerde oda sıcaklığında 24 ya da 48 saat bekletilir. (Tatlı bir içecek elde etmek istiyorsanız 24 saat; ekşimsi olarak tüketmek istiyorsanız 48 saat bekletilmesi tavsiye edilir. Biz genellikle 36 saat bekletiyoruz ve çok güzel ve kıvamlı bir içecek elde ediyoruz...)
Mayalanma işlemi tamamlandıktan sonra kavanozdaki görünüm resimdeki gibi olur:


Bekleme süresi dolunca, geniş bir kabın ağzına süzgeç konarak kefir süzülür.


Süzülen kefir buzdolabına konulur ve soğuk tüketilmesi tercih edilir. Süzgeçte kalan kefir mayaları ise tekrar kefir üretmek üzere mayalanır.

Kefir Mayası Nerede Saklanır?
Hemen kefir yapılmayacaksa, maya kaseye konarak üzerini örtecek şekilde su doldurulur ve buzdolabında bir süre saklanabilir. Eğer daha uzun bir süre kefire ihtiyaç olmayacaksa, kefir mayasının suyu süzülür ve buzlukta dondurulur. Tekrar mayalama için, maya çözündürülür ve talimatlara uygun şekilde mayalama işlemi tekrarlanır.

KEFİRİN BİLİNEN FAYDALARI

Bağırsakları düzenler, hem kabızlığa ve hem de ishale iyi gelen tek içecektir.
Beyine enerji verir ve zihinsel gelişimi sağlar
Kansere karşı koruyucu ve kanseri geciktirici etkisi vardır
Yüksek tansiyonu giderir
Kolesterolü düşürür
Damar sertliğini giderir
Kemik erimesini önler
Bronşit ve astım nöbetlerini azaltır
Kansızlığı ve kan bozukluğunu giderir
Mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci arttırır
Egzama ve alerjilerde faydalıdır
İdrar yolu iltihaplarını tedavi eder
İdrarı sulandırır
Karaciğer bozukluğunu tedavi eder
Mide ve bağırsak salgılarını arttırıp hazmı kolaylaştırır
Bağırsak hareketlerini hızlandırır
Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir

"KEFİR İLE MUTLU VE SAĞLIKLI GÜNLER!"


kefir milk kefir yogurt kefir starter kefir health kefir grain kefir health benefits kefir recipe kefir yapımı live kefir grains homemade kefir kefir faydaları kefir nasıl yapılır kefir maker kefir probiotic kefir wikipedia how to make kefir grains kefir satışı kefir sat kefiri nereden alabilirim hangi kefir kefir kaç lira kefir almak istiyorum kefir nerede yetişir kefir nasıl çoğaltılır kefir mantarı kefir bitkisi kefir mayası nasıl elde edilir kefir ne zaman içilmeli kefir harammı kefir caiz mi kefir zararları kefir helal mi kefir harammıdır kefir resimleri kefir içmek caiz mi kefir nelere iyi gelir kefir grains kefin hazırlanışı kefirin saklanması kefirin yan etkileri lifeway kefir altınkılıç kefir

Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 5 alışverişten %100 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X