Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

ÖZEL İZNİK SELE ZEYTİN 2 kg 36 tl (İRİ BOY)

(#55423231)

TAMAMEN DOĞAL - ÜCRETSİZ KARGO VE İADE GARANTİSİ

Satıcının Diğer Ürünleri arifbektas
Son Gezdiklerim
Fotoğraf 1
Fotoğraf 0
Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 0
  • Fotoğraf 1
Üreticiden  2 KG Özel Üretim Sele Zeytini (36 TL) (İri Boy - Duble)  
 
Bektaşoğlu zeytincilik (Eleküstü) zeytinlerini tamamen doğal yöntemlerle, sadece tuz ve zeytin yağı ile olgunlaştırılır. Hiç bir koruyucu madde içermez, tamamen doğaldır. Zeytinlerimiz İznik'teki kendi zeytinliklerimizde yetiştirilmektedir. Yetiştirdiğimiz zeytinlerin en kalitelilerini (kıvırcık ve iri) sele zeytini olarak olgunlaştırıp direk siz müşterilerimize ulaştırıyoruz. 
 
Zeytinlerimiz çok lezzetlidir. Zeytinimizi tattığınızda, daha önce tuzlu salamura zeytinlerini yerken zeytin aromasını hiç hissetmediğinizi fark edeceksiniz. Beğenmediğiniz takdirde iade edebilirsiniz (Bakınız: İade Şartları).
 
Piyasada sele zeytini olarak satılan zeytinlerin çok büyük bir kısmı salamura zeytinden çevrilmiştir. Bizim zeytinlerimiz ise gerçek sele zeytinidir. Gerçek sele zeytini zahmetli olduğu için üreticiler tarafından çok az üretilir. Az üretilen bu zeytinler zeytin hasadından kısa bir süre sonra piyasada tükenmektedir. En iyi zeytinlerden ürettiğimiz sele zeytinini  uygun fiyattan yılın 12 ayı  bulmanıza imkan sağlıyoruz.
 
Bu sele zeytini iri boydur. Yaklaşık 270 dane/kg dır. Yani 270 tane zeytin 1 kg ağırlığındadır. Sele zeytinlerimiz kıvırcıklaşmış zeytinlerinden üretildiği için bu irilik en üst seviyeded ir. Fotoğraflar bizim çektiğimiz gerçek fotoğraflar olup üzerlerinde hiç bir oynama yapılmamıştır.  Ürün fotoğrafları bir boy küçük olan zeytinimize aittir, göndereceğimiz zeytin biraz daha iridir.
 
 
 
* Olgunlaştırma Usullerine Göre Zeytin Çeşitleri Nelerdir?
 
Kuru Sele Zeytin:
Toplanan zeytinler tuza gömülerek olgunlaştırılır. Yaklaşık iki hafta sonra yenilebilir. Dayanma ömrü kısadır. Zeytin hasadının yeni başladığı ve zeytin stoklarının tükendiği sırada genellikle çiftçiler tarafından kendileri için yapılır.
 
Sele Zeytini:
Zeytinlerin hijyenik kapların içerisinde zeytin yağı ve tuz ile olgunlaştırılması ile üretilir. Yaklaşık 2 ay sonra yenilebilir. Tuzu az konulursa çok lezzetli olur. Uzun süre dayanabilir. Çiftçiler ve zeytin severler tarafından en çok beğenerek yenilen zeytindir. Genellikle kendileri için ve yakın çevresine hediye vermek için yapılır. Bizim zeytinlerimiz sele zeytinidir.
 
Salamura Zeytin:
Zeytinler, içerisinde tuzlu su bulunan bir kaç tonluk havuzlara doldurulur. Bu havuzların üzerine yine bir kaç ton taş koyulur. Yaklaşık 6 ay sonra olgunlaşır. 2 yıla kadar havuzlarda durabilir, fakat her geçen gün zeytin daha tuzlu olur. En kolay üretim şekli olması nedeniyle neredeyse tüm zeytinler bu şekilde olgunlaştırılır.
 
 
 
 
* İznik Zeytinin Özellikleri
 
İznik, gemliğin komşu ilçesidir. Uçsuz bucaksız zeytin bahçeleri bulunur. Yüzyıllardır zeytincilik yapan İznik'liler ürünlerini hep Gemlik usulu olarak satmış ve halk İznik zeytinini gemlik zeytini olarak bilmiştir. Son yıllarda İznik zeytini olarak satılan zeytinlerimiz Gemlik zeytinin önüne geçmeyi başarmıştır. Bizim zeytin bahçelerimiz İznik'in zeytin üretimi için en elverişli olan İznik gölünün güney yakasında bulunmaktadır. Bizim zeytinlerimizin özelliği; ince kabuklu ve diğer zeytinlere göre daha küçük çekirdekli olmasıdır. Biz bu zeytinlerin içerisinden en kıvırcıklarını seçip sele zeytini yapıyoruz.
 
 
 
 
* Bizden aynı tadı yılın 12 ayı bulursunuz.
 
Tüm zeytinlerimiz aynı bölgede bulunan kendi zeytinliklerimizden toplanmaktadır. Daha sonra bizim tarafımızdan olgunlaştırılır. Bu nedenle yılın her anında aynı kaliteyi ve tadı bulunursunuz. Zeytinlerimiz hiç bir koruyucu madde içermez. 
 
 
 
 
* Bizden aldığınız zeytinleri nasıl muhafaza edersiniz?
 
Size gelen zeytin tenekesi hava almadığı takdirde içindeki zeytinler uzun süre tazeliğini korur. Eğer zeytininizi uzun süre tüketemeyeceğinizi düşünürseniz, tenekeyi ilk açtığınızda zeytinin dayanma ömrünü artırmak için içerisine 100 gram kadar zeytinyağını (zeytinyağınız yoksa mısır özü yağı veya ayçiçek yağı) ekleyebilirsiniz. 

  2-3 gün tüketebileceğiniz kadar zeytini tenekeden bir kavanoza alınız. Zeytinimiz tamamen hijyenik şartlarda üretildiği için tüketmeden önce yıkamanıza gerek yoktur.
Zeytinyağı ile olgunlaştığı için yıkandığında matlaşabilir veya donuk bir hal alabilir.

  Tenekeden her zeytin aldıktan sonra tenekenin kapağını kapatınız. Tenekenin kapağı açma sırasında zarar görebilir. Bu durumda temiz bir poşeti kapağın altına koyarak kapatırsanız kapağın sıkışmasını sağlarsınız ve tenekenin hava almasını önlemiş olursunuz.

  Tenekeden yeni çıkan zeytin kahverengi tonlarda olabilir, bir süre dışarıda beklediğinde siyahlaşır. İlk çıktığında tadı da biraz acımsı olabilir. Bu durum tamamen normaldir.

  Sele zeytinini limonlamadan yerseniz zeytinin aromasını daha fazla hissedersiniz.

  Bir kaç hafta açılmayan zeytin tenekelerinin içerisinde fermantasyon sonucu oluşan laktik asit birikir. Bu durumda kapağı dikkatlice açın, zira açma esnasında kapak fırlayabilir.
 
 
 
* Kargo ile ilgili bilgiler
 
Satın aldığınız ürün çok iyi ambalajlanarak PTT kargo ile gönderilmektedir. Kargonun size ulaşması İznik/Bursa'dan uzaklığınıza göre 1-2 gün arası değişmektedir. Kargo ücreti bizim tarafımızdan ödenecektir. Satın alma işleminizden sonra en geç 1 gün işerisinde kargoya teslim edilir ve size kargo takip numarası verilir.
 
 
* İade Şartları
 
Bektaşoğlu Zeytincilik'den  aldığınız ürünler numune kabı ile birlikte gönderilir. Numuneyi tadıp beğenmezseniz iade edebilirsiniz. İade kargo ücreti alıcıya aittir. Teneke açıldığı takdirde iade kabul edilmez.

 


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 1 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X