Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

RİZE AYDER KARAKOVAN BALI 1.3KG %100 DOĞAL 60 TL

(#61934964)

İSTER SÜZME İSTER PETEK. DOĞAL ŞİFA KAYNAĞI.

Bu Nedir?

Bu rozet, müşteri memnuniyetini kazanmış, başarılı satıcılara verilir.

chekich34 (11234)
Satıcının Diğer Ürünleri chekich34
 • Fotoğraf 0
 • Fotoğraf 1
 • Fotoğraf 2
 • Fotoğraf 3
 • Fotoğraf 4
***RİZE AYDER KARAKOVAN BALI ***
1300 GRAM 60 TL
TAMAMEN DOĞAL VE KATKISIZ
HARİKA TAT
DOĞA MUCİZESİ
2011 YILI MAHSULÜ
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMEZ
 
-BİR DENEYİN VAZGEÇEMEYECEKSİNİZ-
DİLEYEN MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN FARKLI MİKTARLARDA DA SATIŞ AÇILABİLMEKTEDİR.
BİR MESAJ ATMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.
 
HEM PETEK HEM SÜZME OLARAK MEVCUTTUR.
 
***TAHTA KAŞIK HEDİYELİ***
 
75 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
 
**********************
BU YILIN MAHSULÜDÜR
SINIRLI MİKTARDA OLAN BU MÜKEMMEL BALI KAÇIRMAYIN
***********************
 
AYDER BALI HAKKINDA
 
Ayder Yaylası'nda, orman gülünden (Rhodedendron) bal elde edilmektedir. Bu bal, turistik eşya satan küçüklü büyüklü dükkan ve tezgahlarda satışa sunulmaktadır. 
Ayder balının en önemli özelliği %100 doğal olması. Ayder balını elde etmek için yöre halkı, tahta kovanları iplerle yüksek çam ağaçlarının tepesine çekiyor ve orada bırakıyorlar. Kafkas orman güllerinden polen alan arılar da işte, burada tamamen doğal ortamlarında meşhur Ayder balını yapıyorlar. Balı, ilk bakışta diğer ballardan ayıran önemli özelliklerinden birisi de rengi. Klasik bal renginden daha açık üstelik de berrak değil mum gibi bulanık bir rengi var. Bu balın balmumu, ağızda hemen eriyecek kadar yumuşak ve hoş.
 
Ayder balı akciğer hastalıklarından, şeker hastalığına, soğuk algınlığından astıma birçok hastalık için ilaç görevi görür. Yılda 1000 kiloya yakın elde edilen ayder balı, gerçek yetiştiricilerince İngiltere'den avusturalyaya birçok noktaya gönderilir. Bende direk üreticisinden alarak, kilosunu 60 tl'den satıyorum. Fiyata bakarak yorum yapmayınız. Bal ilaçlıktır. Günlük kullanımı 1 tatlı kaşığı. Satışını yapacak olanlara toptan bal temin edebilirim. Şuan Türkiye'nin büyük illerinde ve yurt dışında çalıştığım organik gıdalar satan yerli ve yabancı müşterilerim var. İlgilenenlere duyrulur.

AYDER BALININ FAYDALARI NELERDİR

- Mikropların üremesini önleyici ve yara iyileştirici etkisi vardır.

- Pek çok hastalıkta koruyucu ve tedavi edici etkisi bulunmaktadır.

-Gece, uyku arası ya da sabah aç karnına içilirse, ülseri ve çeşitli mide ağrılarını iyileştirir.

-İçinde çok miktarda antibiyotik içerdiğinden nezle, grip gibi hastalıklara ilaç olmaktadır.
-Devamlı bal yiyenlerin daha az rahatsızlandığı bilinmektedir.

-Verem gibi göğüs hastalıklarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılmalıdır.

-Bal, limon suyu ve bir bardak sıcak su ile içildiğinde boğaz ağrısını ve öksürüğünü giderir

-Bal, bir miktar tuzla karıştırılıp, devamlı içilirse balgam söktürür.

-Bal, bademciklerin doğal ilacıdır. Kaynatılmış ada çayına biraz sirke biraz bal karıştırılıp önce gargara yapılıp sonra yudum yudum içilirse boğaz içindeki ağrılar geçer, bademcik iltihaplarında iyileşme görülür.

-Kalp hastalıklarına faydalıdır, diğer şekerlerin aksine, oksijen ile reaksiyona girdiğinde tam bir yanma meydana geldiği için kanda daha az atık madde bırakır. 

-Bal, kalp çarpıntısından ve yüksek tansiyondan şikayetçi olanlar için son derece yararlı bir besindir.

-Özellikle Kestane balı  yüksek tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir. 1 günde     1 şeker kaşığından fazla yenmemesi gerekir. Fazla yenirse halk arasında bal çarpması denen olay meydana gelir. Tansiyonu fazla düşürür, rahatsızlık verir.

-Bal, hem sabah hem akşam devamlı yenilirse sarılığın çok kısa zamanda tedavi edilmesinde yardımcı olur.

-Balı, soğuk su ile şerbet yapıp içilirse ishali keser. Tersini yapar, sıcak su ile içilirse kabızlığı giderir.

-Bal, kan yapar. Kanın temizlenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını hem düzenler, hem kolaylaştırır ve damar sertliğinde olumlu etki yapar.

-Alaca hastası olanlar en az 2-3 ay sabah aç karnına 1 su bardağı bal şerbeti içerlerse fayda görürler.

-İdrar söktürür, mesane yollarını temizler. İdrar yolları iltihaplarında yararlıdır.

-Hastalıktan yeni kalkmışlara kuvvet verir. 

-Cılız ve zayıf kalmış çocukların gürbüzleşmelerini sağlar.

-Şeker, değişikliğe uğrayarak kana karışmaktadır. Bal ise hiçbir değişikliğe uğramadan, hızlı   bir şekilde direkt kana karıştığından mideyi ve karaciğeri yormaz.

-Bal, kana direkt karıştığından enerji patlaması sağlamakta, sporcuların tercih ettiği bir besin olmaktadır.

-Bal, kozmetik sanayinde çeşitli güzellik malzemelerinin yapımında da kullanılmaktadır.

-Bal sabunu yaparak , kepeğe, saç dökülmesine karşı cildi yumuşatıcı olarak kullanılmaktadır. 
(1 Kg sabun çok az suda, ateşe koyarak eritilir. İçine, 500 gr. bal karıştırarak kaynatılır. Soğuyunca kalıplar halinde keserek kullanılır. 
-Soğuk havada arabanızın radyatörüne dökecek antifriziniz yoksa, bir miktar bal dökerek donma tehlikesini önleyebilirsiniz.
 
AYDER YAYLASINDA NE VAR?
 
Aslında bu soru” ne yok ki ” olsa cevap vermek daha kolay olurdu. İlk olarak yeşil bir dünya var. Eğer bugüne kadar herhangi bir yaylaya çıkmamış biriyseniz bu yeşil güzelliği hayal bile edemizsiniz. Her tarafınızda çeşit çeşit ,asırlık ağaçlar , tepenizde sizi terletmeden kavuran güneş, her an yağmaya müsait bulutlar, yer yer buzullar ,cıvıl cıvıl insanlar, tulum -kemençe sesleri, “horondan anlamayanların” daha çok olduğu horoncular ve parmaklarınızı yedirtecek karadeniz yemekleri…
 
NASIL GİDİLİR BU AYDER’E?
 
İşe ilk olarak bilet almakla başlayabilirsiniz:) Uçakla Türkiye ortalamasını kaba bir şekilde alırsak 1 buçuk saatlik bir uçuşla Trabzon Havalimanına geliyorsunuz. Havaalanından çıkarken zaten sizi kapıda birileri ( taksiciler, otobüs şoförleri) bekliyor olacak. Burda iki seçenek var; 1. si Trabzon merkeze gidip,ordaki herhangi bir firmanın turuna katılıp Ayder’e gidersiniz. 2.si Rize’ye giden bir otobüse atlarsınız ve Ardeşen-Pazar-Rize( merkez) gibi yerlerde inerek( birkaç kişiye firmaların yerini sormanız gerekebilir) burdaki minibüslerle Ayder yaylasına çıkarsınız. Yok ben uçakla gelemem ,otobüsle gelirim diyorsanız. Yolda geçireceğiniz zamanı İstanbul- Rize arası örnek göstererek tarif edebilirim. Bu süre ortalama 18 saat. Artık gerisine siz karar verin…
 
AYDER’DE NEREDE KALINIR?
 
İsterseniz çadırınızla gidersiniz ve güzel bir kamp ortamı yaratırsınız. Burda bir tavsiye vermem gerek; “Kesinlikle” hangi mevsim olursa olsun montunuzu, kazağınızı yanınıza alın. Ayder’de geceleri çok çok soğuk olabilir. Yok ben çadırda kalamam börtü böcekle uğraşamam diyorsanız.Sizin için tamamen ahşaptan oluşan( bazen yangın merdiveni bile ahşap olan:) ) çok şirin pansiyonlar var. Bugün ki fiyatını tam bilmesemde fiyatlar gerçekten çok çok uygun. Eğer ” ben doğayı seviyorum da bu kadar da değil” diyorsanız. Yıldızlarını sayamadığım çok güzel oteller var. Buralarda istediğniz gibi istirahat edebilirsiniz.
 
YATACAK YER TAMAM DA BURADA NE YAPILIR?
 

Hiçbişe yapmasanız ve sadece ordaki o eşsiz manzaraya baktığınızda ” bu bile bana yeter” diyeceğiniz için yapacak hiçbirşey saymıyorum:) Şaka bir yana Ayder ve civarında yapılabilecek çok fazla şey var. İşte birkeç seçenek:

 • Rafting: Fırtına Deresi’nin o çoşkun sularında kafanızda kask ,elinizde kürek, altınızda yerinde duramayan bir botla beraber bir yere çarpana kadar enerji patlaması yaşayacağınız rafting yapabilirsiniz. Bu “kesinlikle” Ayder’de yapmanız gereken ilk şey
 • Doğa Yürüyüşü: Size Yaylalarda rehberlik edebilecek çok sayıda kişi bulabileceğiniz bir ortamda olacaksınız. Bence ilk olarak bu ortamı değerlendirin. Ayrıca Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü ( DOKADAK)’ın turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda gerçekten çok eğleneceğinizi garanti edebilirim.

 • Heliski: Bu noktaya da değinmek istedim. Her ne kadar yaz mevsimlerine uygun olmayan birşey olsa da bilmeniz gerek. Sizi bir helikopter alıyor ve kaçkarın o karlı eteklerine bırakıyor. Siz kayağınız ve yeteneğinizle beraber ordan inmeye çalışıyorsunuz. Artk inebilirseniz ne mutlu size:)
 • Horon: Sadece “gerçek horon “un ne olduğunu öğrenmek için bile Ayder’e gidebilirsiniz. Tulum,kemençe eşliğinde oynayan insanları görünce yerinizde duramayacaksınız. Zaten sizi yerinizde de durdurmazlar biri kolunuzdan tutar ve horon halkasına eklenirsiniz:) Eğer horona doymak istiyorsanız Ayder Festivaline kesinlikle katılmalısınız.

 • Kaplıcalar: Ayder Yaylası güzelliğinin yanında , kaplıcalarıylada ünlüdür. Eğer Ayder’e gidipte birçok hastalığa deva olan kaplıcaya girmediyseniz “Ben Ayder’e gitmiştim” demeyin.
Ayder Yaylası bunun gibi 1 sayfaya sığabilecek bir yer değil. Eğer imkanınız varsa Ayder ‘e gitmeye çalışın ve anlatılanları bizzat yaşayarak…
 

TESLİMAT BİLGİLERİ

 

Ürününüz herhangi bir özel isteğiniz olmadığı taktirde %35 indirimli olarak Yurtiçi Kargo ile adresinize teslim olarak gönderilecektir.

 

Satın aldığınız ürün kontrol edildikten sonra paketlenmektedir.

Almış olduğunuz ürünün kargoda hasar görmemesi için özel olarak paketlenir ve kargo yetkililerine teslim edilir.

 

Ürününüzü satın almanızı takiben haftaiçi 24 saat içerisinde, Pazar günleri ise takip eden ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

 

Ürün kargoda oluşabilecek her türlü kırılma, düşme vb. durumlar karşısında garantilidir. Böyle bir durumda lütfen kargo yetkililerine zabıt tutturup durumu bize bildiriniz. Aksi durumlarda sorumluluk alıcıya aittir.

 

Ürünlerimiz ile ilgili her türlü soru için lütfen mesaj atınız. Her türlü sorunuz en geç 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

 

Alışverişinizde bizi tercih ederek fiyatı düşen ürünlerden ve promosyonlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 

Ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

 

 

YORUMLARIMA BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 
ÜRÜNÜNÜZ YURTİÇİ KARGO GÜVENCESİYLE

%35

İNDİRİMLİ OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.

 

DİĞER ÜRÜNLERİME BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 
75 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE

KARGO ÜCRETİNİ BEN KARŞILIYORUM.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 1169 alışverişten %99 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()

Sayfa Başına Dön
X