Tüm Kategoriler

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

Yeşil Kahve Çekirdeği (1000 gr)

(#106574787)
Satıcının Diğer Ürünleri gunlukkahve
Fotoğraf 1
  • Fotoğraf 0

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve ağırlıklı olarak Brezilya’dan ülkemize gelir. Çiğ kahve çekirdeğidir. Herhangi bir işlem görmediği için yeşil renktedir  ve işlenmediği için kokusu diğer kavrulmuş kahveler kadar keskin ve aromalı değildir. Ancak işlem görmediği için içerisindeki faydalı etkilerini  kaybetmez.

Yeşil Kahve Nasıl Tüketilmelidir?

Yeşil kahveyi çekirdek olarak aldıysanız toz haline getirmek için çektirmeniz gerekir. Toz halindeki kahve ,filtre kahveden biraz daha büyük taneli olarak çekilmelidir. Yeşil kahvenin pişirilmesi/demlenmesi konusunda birden çok yöntem vardır. Bunlardan biri türk kahvesi pişirme yöntemidir. Klasik türk kahvesi gibi pişirilebilir.İkinci yöntem french pres yöntemidir. Yani filtre kahve gibi demleme yöntemidir.Ancak en sağlıklısı kaynatarak tüketmektir. Kahve taneleri/tozu kaynayıncaya kadar suda tutulur ve süzülerek (taneler erimez ve süzmek gerekir) tüketilir.  Bizim önerdiğimiz pişirme yöntemi kaynatma yöntemidir.

Granül halinde alacağınız yeşil kahve fayda sağlayacaktır ancak granül haline getirilirken bir çok işlemden geçirilir ve kimyasal katkı maddeleri kullanılır. Bu da saf kahve yapısını bozar, organik olarak kullanmak fayda ve güven açısından daha mantıklıdır.

Yeşil kahve ne kadar tüketilmelidir?

Günde sabah ve akşam yaklaşık bir su bardağı kadar tüketilebilir. Tüketimde dengeli olmak fayda sağlaması açısından önemlidir. Çok tüketilmesi özellikle zayıflama konusundaki yardımında fazladan bir fayda sağlamayacaktır.

Yeşil kahvenin faydaları nelerdir?

Yeşil kahve içerisindeki bileşenler yağ yakımını ve kalori yakımını hızlandırır. Bu sebeple kilo vermenize yardımcı olur.Enerji takviyesi yaparak yorgunluğa ve halsizliğe bağlı sıkıntılarınızı giderir.

Yüksek antioksidan barındırdığı için hücrelere verilecek zararı önler ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini geciktirir.

Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.

 

Hipertansiyon üzerinde iyileştirici rol oynar ve tansiyonunuzu dengede tutmaya yardımcı olur.

 

Yeşil kahvenin zararları nelerdir?

 

Aşırı kullanılması vücutta su tutulmasına neden olabilir. Özellikle zayıflama ürünü olarak alınan yeşil kahvenin çokça ve dengesiz tüketildiği görülmektedir.bu nedenle yoğun olarak kullanılan dönemlerde günde 2.5 litre kadar su da tüketilmelidir.

 

 

 

 

 


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 80 alışverişten %100 olumlu puan aldı.


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Sayfa Başına Dön
X