Gittigidiyor
GG

Bu ürün kapanmıştır. Satışı devam eden benzer ürünlere göz atın:

KOLYE YÜZÜK KÜPE DOĞAL KRİZOPRAS TELKARİ SETİ

(#64918910)

DÜNYADA TEK ,%100 EL İŞÇİLİĞİ , 925 AYAR

Satıcının Diğer Ürünleri hibuymyproduct
Fotoğraf 1
 • Fotoğraf 0
BU SETİN BİR BENZERİ DÜNYADA YOK
 
 
 
GİTTİGİDİYOR KULLANICILARINA ÖZEL MARDİN TELKARİSİ İLE DÜNYADA SADECE BURSADA ÇIKAN DOĞAL DRUSELİ YEŞİL KRİZOPRAS TAŞINI  BİRLEŞTİRDİK AÇIKARTTIRMADA SİZLERİN BEĞENİSİNE SUNDUK
 
KAÇIRMAYIN !
 
 
 
 
 
 İDDİA EDİYORUZ GÖZLERİ KAMAŞTIRACAKSINIZ 
 
 
 
KRİZOPRAS
 
Bu kristaller Silis madeninin Nikel , Bakır , Olivin ve Demir madenleri ile birleşmesinden oluşmuşlardır. 
 
Çeşitli renklerdeki kaya parçaları ince kristallerle kaplıdır. Taşların sertliği 7 derece civarındadır.
 
Dünyada şu anda alternatifi olmayan bu taşlar, koleksiyon yapanların vazgeçemeyeceği kadar güzel ve çekicidir.
 
Kristallerinin çok ince olması ve taşın istenilen incelikte işlenebilmesi takı sevenleri fazlasıyla memnun etmektedir.
 
Kristallerin çok pırıltılı görünümü bu taşlardan yapılan takıları eşsiz kılar. Bu nedenle özellikle bayanların büyük beğenisini kazanmakta ve ilgilerini çekmektedir.
 
 
 
 
TELKARİ
 
Telkari, Mardin yöresine ait bir gümüş işleme sanatıdır. Telkari ince gümüş tellerin birleştirilmesiyle yapılmaktadır.
Bu işlem türü çok eski olup, millattan önce 3000'lere dayanmaktadır. Ortadoğu'da ortaya çıkmıştır. Dönem dönem geniş uygulama alanları bulmuştur. Orta çağda Barok dönemde 800'lerin sonu 900'lerin başı arasına Sicilya ve Venedik'te kullanılmıştır.
 
Bir altın veya gümüş tel ya da levhadan, özel bir alet ile, elde edilmiş tane veya kürelerden ibaret olan telkarideki aynı optik etki aynı kalınlıktaki 2 ya da daha fazla telin örülmesi ile elde edilebilir. Bu kürelerin sırasıyla kaynak ile örülmesine granülleşme denmektedir ve Etrüskler tarafından en üst seviyeye getirilmiştir.
Telkari, tamamen elde yapılan bir işlemdir. Bu amaçla teller kendilerinin etrafında oval, yuvarlak vb. şekiller oluşturularak sarılırlar.
 
Özellikle Mardin ve Midyat ilçesinde telkari sanatı oldukça gelişmiştir. Hatta Mardin ve Midyat ilçesi, telkarinin doğup büyüdüğü yer olarak hafızalarda yerini çoktan kazımış durumda.
Sayıları bugün bir elin parmakları kadar azalan ustalar, sanatı yaşatmak ve geleceğe taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. Sanatın sürekliliğinin sağlanması için ilde genç ustalar tarafından işlenen telkariler, Avrupa'daki moda evlerine kadar götürülecek. Böylece geleneksel el sanatı, broşür dağıtımından uluslararası fuarlara kadar birçok hizmetten faydalanmış olacak.
Bugün el kalemi ile parlatma işlemi Mardinli ustaların bir geleneği olarak devam etmektedir.
 

 

Bizim için herşeyden önce müşterilerimizin memnuniyeti gelir. 

Binbir Pazar Ekibi olarak sizlere sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerimizin tümü

%100 Memnuniyet Garantisi altındadır.

İşte müşterilerimizden gelen kıymetli yorumlar...

 

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Eder 

Keyifli Alışverişler Dileriz

 

 

 

Ürüne ait katalog bilgileri


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, vade farkı ile 4 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farkı ile 3 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; vade farkı ile 3 veya 4 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; vade farkı ile 3 veya 4 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; vade farkı ile 3 veya 4 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3, vade farkı ile 4 taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızı (Albaraka, Teb ve Vakıfbank Worldcard dahil) kullanarak; vade farksız 3, 6 veya 9 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 9 taksit, hesap ekstresine 6+3 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak; vade farksız 6 taksitle; vade farkı ile 3 taksitle satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına 6 taksit hesap ekstresine 4 + 2 taksit olarak yansıtılacaktır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum, Maximiles ve Maximum logolu Ziraat Bankası kartlarınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans : Finansbank kredi kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle, vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC : HSBC Advantage kartınızı kullanarak; peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkı ile 3 veya 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Axess : Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak; vade farksız 3 veya 6 taksitle; vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Satıcı Bilgileri:

Yaptığı 61 alışverişten %100 olumlu puan aldı.

Satışları için aldığı yorumlar ()


Tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir.
Satıcıya Sorulan Sorular (4)Soru sor
 • S: Ürünün durumu nedir?
 • C: Ürünün durumu: %s
 • S: Ürün nereden gönderiliyor?
 • C: Bu ürünün gönderildiği yer: .
 • S: Ürünün kargo ücretini kim ödüyor?
 • C: Bu ürünün kargo ücretini "Satıcı" öder.
 • Tüm sorulara bak
Sayfa Başına Dön
X