Sepet

Geri Satıcı Açıklaması

Saklı Cennet Organik Yayla Balı 480 gr
(#500276540)
Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz.
 • Marka : Saklı Cennet
 • Durum : Sıfır


Saklı Cennet Organik Yaala Balı 480 gr


Şifa ve afiyet niyetine bal

Bal, balarısının en önemli ürünüdür. Türk Gıda Kodeksi bal tebliğine göre " bal, bitki nektarlarının, bitkilerin canlı kısımlarının salgılarının veya bitkilerin canlı kısımları üzerinde yaşayan bitki emici böceklerin salgılarının bal arısı tarafından toplandıktan sonra kendine özgü maddelerle birleştirerek değişikliğe uğrattığı, su içeriğini düşürdüğü ve petekte depolayarak olgunlaştırdığı doğal ürün" olarak tanımlanmıştır.


Arılar bal yapımı için çiçekleri ziyaret ederken, sağladığı tozlaşma sayesinde gıdalarımızı oluşturan ürünlerin hem kalitelerinde hem de verimlerinde önemli artışlar sağlarlar. Kuzey Doğu Karadeniz Bölgelerinde, tarımsal bir uğraş ve üretim dalı olarak organik sözleşmeli arıcılarımızla bal üretimleri yapmak, ilk önemli faaliyet alanımızdır.


Üretim bölgelerimizden özellikle ARTVİN ilçeleri ve ARDAHAN ilçeleri zor coğrafi yapısı, zor iklim koşulları, göç veren az nüfusu ile sanayiye hiç uygun değildir. Dolayısı ile bu coğrafi bölgelerimiz, organik üretimler için bulunmaz bir sunumdur. Bu bölgede geni bozulmamış Saf Kafkas Arılarının, bu bölgenin ekolojik dengesinin ve biyolojik çeşitliliğinin sürdürülmesine katkısı büyüktür.


APİS MELLİFERA CAUCASİCA dünyada yetiştirilen ve ekonomik değere haiz olan 4 önemli arı ırkından biridir. Artvin Macahel ve Ardahan Posof gen merkezleridir. Bu bölgelerimizde bal üretimlerimizde, özellikle üç unsurun bütünlüğüne çok önem vermekteyiz.


1. Arının genetik kapasitesi

2. Zengin çiçek kaynakları

3. Yetiştiricinin deneyimleri


Saf Kafkas arı ırkının genetik kapasitesinin önemi

Saflığı bozulmamış bu tip arı kolonileri, genetik yapıları ile yaşadıkları çevrenin ortak ürünü olduklarından dolayı çok değerlidir. Zaten binlerce yıllık süreç içinde oluşmuş mevcut arı genetiğin önemi ve korunmasındaki esas özenin, amacı da budur. Çünkü üretimlerimizde kullanılan Saf Kafkas Arı lrkı, kuzey doğu Anadolu bölgelerinin yoğun sis tabakalarına, yağmurlarına, zorlu iklim şartlarına, genetik adaptasyonu sayesinde, arı faaliyetlerine izin verecek mevsim dönemlerini, nasıl bir mevsim geçirileceğini, çiçeklerin ne zaman nektar ve polen üreteceklerini ve orada kendisi için neyin tehlike yaratacağı bilgileriyle donanmıştır. Koloni geleceğini buna göre düzenler.


Bölgenin uygun ekolojisi ve arıcılık açısından önemli zengin floranın önemi

Arıcılık yapılan bölgelerin topografik özellikleri, iklim koşulları, bölgenin floristik zenginliğinde yer alan bitki türlerinin en belirleyici kaynağıdır.


Deneyimli arıcılar

Saf Kafkas lrkı Arıların, kalıtsal bilinçle üstün aktarımları olsa da, üretilen balın verimi, bol nektar ve polen veren floral kaynaklarla büyük oranda ilgilidir. Bu bölgedeki arıcılar ve arıcılığın şekli, verimin nitelik ve niceliğine de doğru oranda etki etmektedir. Bir bütün olarak arıları doğru kullanabilmek, doğru beslemek, sağlıklı olmalarını yönetmek de deneyimli arıcıların, bilgi ve tecrübelerini gerektirir. Temarı A.Ş Tema Vakfı nın kırsal kalkınma projelerinde proje ortağıdır. "TEMA " ve " SAKLI CENNET markaları TEMA VAKFI nın ve Temarı A.Ş.nin müseccel markalarıdır. Bu ürünlerden elde edilen gelirlerin bir kısmı TEMA VAKFI na aktarılmaktadır.


Organik kestane balı

TEMA’ mız kestane balıdır. ARTVİN, özellikle Borçka ilçesi MACAHEL havzası ve Arhavi, Hopa, Murgul gibi diğer ilçeleriyle, bal yapan orman bitki örtüsü ve bozulmamış ekosistemiyle arıların vazgeçilmez SAKLI CENNET’ idir . Özellikle Macahel havzası, sadece Türkiye nin değil, neredeyse tüm Avrupa nın insan eli değmemiş tek ekosistemidir. ARTVİN deki üretim sahalarımızın bakirliği ve geni bozulmamış SAF KAFKAS lRKl ARlLARl beraberliği, TEMA ve SAKLI CENNET markalı organik ballarımıza, ayrıcalıklı ve layık bir itibar kazandırmıştır. Kestane florası zenginliği ve SAF KAFKAS lRKl BALARlSl (APİS MELLİFERA CAUCASİCA) birlikteliği, bu bölgeyle özdeşleşmiş ve markalaşmıştır. Yoğun antiseptik özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendirir ve enerji verir.


Temarı A.Ş. Tema Vakfı nın kırsal kalkınma projelerinde proje ortağıdır. "TEMA" TEMA VAKFl nın "SAKLI CENNET" Temarı A.Ş. nin müseccel markalarıdır. Bu ürünlerden elde edilen gelirlerin bir kısmı TEMA VAKFl na aktarılmaktadır.


Organik yayla balı

TEMA’nın yayla balıdır. Bizim, TEMARI Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına, Artvin li organik sözleşmeli arıcılarımız, Artvin de kestane nektarı bitince, kovanlarından kestane ballarını hasat ederek, Ardahan a çıkar ve orada yayla balı üretimi yaparlar. Ardahan yöresinin en önemli özelliği, yüksek rakımlı plato özelliği, yüksek nem oranı ve bağlı olarak bu yüksekliklerde yetişebilen bitki örtüsüdür. Alçak rakımlarda bulunmayan yüzlerce çiçek ve endemik bitki çeşidiyle inanılmazdır.


Kendine has aroması ve kimyasıyla TEMA ve SAKLI CENNET markalı organik yayla ballarımızın içeriğinde bir çoğu bala özgü, tamamı insan sağlığına faydalı 181 farklı madde vardır. Bundan dolayı dünya üzerinde, organik yayla balının etkilerini aynı anda veren bir başka besin maddesi veya ilaç tanımlanmamıştır. TEMA ve SAKLI CENNET markalı organik yayla ballarımız, uluslararası organik denetim firması İMO Control tarafından sertifıkalandırılmıştır.


Yayla balı ve polen

Artvin ili merkezi ve Şavşat – Ardanuç - Yusufeli gibi ilçeleri karaçalı hurma, üçgül kekik, korunga yonca gibi nektar ve polen kaynağı bitkileriyle zengindir. Saf Kafkas Arılarınca toplanan, bu ballar, toplandığı çiçeklerin her özelliğini taşırlar. Bitkilerin kokuları, tadları, aromatik ve tıbbi özellikleri, SAKLI CENNET YAYLA BALI na geçerek, tüm güçlü şifa içeriğine değer katarlar.


Ardahan yöresinin en önemli özelliği bitki örtüsünün doğal üst sınırının çok yükseklere çıkabilmesidir. Bu yükseltinin getirisi olarak alçak rakımlarda bulunmayan, yüksek rakımlı yaylalarında, yüzlerce çiçek ve endemik bitki çeşidiyle muhteşemdir. Ardahan ilinin tüm meralarında bu çeşitliliğin beraberinde, ağırlıklı olarak üçgül, kekik, korunga, salvia, hardal, yabani yonca, kır yoncası, fiğ, adaçayı bitkisi arıların ağırlıklı olarak ziyaret ettiği çiçek yönüyle öne çıkar.Toprak bakirliğinin yanı sıra iklim ve yükseklik gibi coğrafi etkenlerle bu bitkilerin kendine has bir aroması, kimyası ve yadsınamaz faydalı tıbbi özellikleri SAKLI CENNET YAYLA BALI na taşınmıştır.


Geven balı

Geven bitkisinin Türkiye de yaşayan 380 türü vardır. Sarımsı, pembemsi, morumsu renkleriyle çiçek açtıklarında, arılar rengi ve kokusu için ziyaret ederler. Arılar diğer bitkilerin yanısıra, ağırlıklı olarak % 80 gibi yüksek bir oranla geven bitkilerini ziyaret etmişse, bu balı geven balı olarak tanımlayarak, diğer çiçek ballarından ayırırız. Balın isim kriterleri polen analizleriyle belirlenir.


Çobanların ilkbahar ve sonbahar aylarında üşüyüp hasta olduklarında, dağ başında geven bitkilerini yaktıkları ve geven dumanının hastalanan küçükbaş hayvanlarla beraber kendilerine de iyi geldiğinden yola çıkılarak, Anadolu da geleneksel olarak kullanımı yaygındır. Gribal ve solunum yolu hastalıklarında şifası daha belirgin etkidedir.


Çam balı (Süzme salgı balı)

Türkiye de çam balı üretimi, yalnızca Ege ve Akdeniz bölgesi çam ormanlarında, çam ağaçlarında simbiyoz yaşam süren koşnillerin salgıladığı karbonhidrat salgısından üretilmektedir.


Çam balı üretimine adapte olmuş Muğla ırkı arılar, yaşam döngülerini Ege ve Akdeniz iklim koşullarına ve koşnillerin yaşam biyolojilerine göre sürdürmektedirler. Bizim de SAKLI CENNET ÇAM BALI ürünlerimiz Muğla kızılçam ormanlarından sözleşmeli arıcılarımızla üretilmektedir.


“ECOCERT IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd.Şti

Ürünümüz ECOCERT IMO DENETİM VE BELGELENDİRME LTD.ŞTİ. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.
 www.ayensoftware.com (Gittigidiyor XML API Entegrasyonu)

Daha Fazla Bilgi

Geri Taksit Bilgileri

Bireysel Kredi Kartları

Taksitli ödeme yapabilmeniz için alışveriş tutarınız en az 150 TL olmalıdır.

 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızla (Anadolubank Worldcard dahil) yapacağınız ödemelerde; Peşin fiyatına 4 taksit hesap ekstresine 3 + 1 taksit olarak yansıtılacaktır. 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 750 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız ödemelerde; 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit uygulanmaktadır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum ve Maximiles kartınızla yapacağınız ödemelerde; 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
 • CardFinans : Finansbank ve Advantage kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde; 1-15 Haziran tarihleri arasında 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, vade farkı ile 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
 • Axess : Axess, Wings ve Free kartınızla yapacağınız ödemelerde; 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Ticari Kredi Kartları

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

Taksitli ödeme yapabilmeniz için alışveriş tutarınız en az 150 TL olmalıdır.

 • Worldcard : Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızla (Anadolubank Worldcard dahil) yapacağınız ödemelerde; Peşin fiyatına 4 taksit hesap ekstresine 3 + 1 taksit olarak yansıtılacaktır. 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 750 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
 • Bonus : Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız ödemelerde; 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit uygulanmaktadır.
 • Maximum : İş Bankası Maximum ve Maximiles kartınızla yapacağınız ödemelerde; 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
 • CardFinans : Finansbank ve Advantage kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde; 1-15 Haziran tarihleri arasında 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, vade farkı ile 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
 • Axess : Axess, Wings ve Free kartınızla yapacağınız ödemelerde; 150 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
 • Erteleme kampanyalarında, ödemeler banka tarafından otomatik olarak ertelenir.
Güvenli alışveriş
Kredili Ödeme Seçenekleri

Alışveriş kredisi nedir, koşulları nelerdir?

 • Tek seferde yapacağınız 750 TL ile 15.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilirsiniz.
 • 36 aya varan vade seçenekleriyle alacağınız alışveriş kredisi Külçe Altın - Külçe Gümüş hariç tüm kategorilerde geçerlidir.
 • Cep telefonu, tablet ve bilgisayar alışverişlerinizde kredi vade seçeneği 6 ay ile sınırlıdır.
 • Şubeye gitmeden ve sigorta masrafı olmadan alışveriş kredinizi anında alabilirsiniz.
 • Kredi son ödeme tarihine kadar oluşacak kredi faizinden kredi alan kişi sorumludur.

Alışveriş Kredisi nasıl kullanılır?

 • Ödeme ekranında yer alan "Alışveriş Kredisi İle Öde" butonuna tıklayın.
 • Sonraki adımda banka ekranına yönlendirileceksiniz.
 • Kredi tutarı ve vade sayısını belirledikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Alışveriş kredisi onaylandıktan sonra, tutar GittiGidiyor havuz hesabına aktarılacaktır.

Önemli

 • Alışveriş kredisi koşulları ve kredinin değerlendirme süreci banka sorumluluğundadır. GittiGidiyor'un kredi değerlendirme sürecinde yer almaz.
 • Alışveriş kredisinin taksitlendirilmesi, taksit ödemesi ve krediyle ilgili diğer tüm işlemler ilgili banka üzerinden yürütülür.
 • Sipariş iptali veya ürün iadesinden sonra alışveriş kredisinden caymak isterseniz bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
:

:

:

:

:

Daha Fazla Bilgi

Geri Kargo Bilgileri

 • Satıldığı Bölge
 • : İstanbul
 • Gönderim Alanları
 • : Tüm Türkiye'ye gönderilir.
 • Kargo Ücreti
 • : Ücretsiz Kargo
 • Kargo Süresi
 • : Ertesi Gün Kargo
 • Kargo Şirketleri
 • : Yurtiçi Kargo

Kargo Ücreti

:

Ücretsiz

Kargolama Zamanı

:

Ertesi Gün Kargo

Gönderim Alanları

:

Tüm Türkiye'ye gönderilir.

Daha Fazla Bilgi

Sitemizde sunulan özelliklerin ve sitenin işleyişi için bazı çerezlerin kullanılması teknik olarak zorunludur. Diğer bazı çerezler de sitemizi geliştirmek ve bizim tarafımızdan veya yetkili hizmet sağlayıcılarımız tarafından size ilgi alanınıza göre reklamların sunulması amacıyla kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası, Çerez Politikası ve Aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz.

Sayfa Başına Dön